live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В Ужгороді відбувся форум "Закарпаття - центр Європи: шлях розвитку і реалізація потенціалу"

У четвер, 22 лютого, в Ужгороді відбувся форум "Закарпаття - центр Європи: шлях розвитку і реалізація потенціалу"

Про це повідомляє Еспресо.TV.

Народний депутат України, голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький під час форуму заявив, що держава має не лише покладатися на активність об’єднаних територіальних громад, а й мати чітку політику щодо забезпечення їхньої самодостатності в умовах децентралізації.

На думку Княжицького, реформа місцевого самоврядування - позитивний процес: керівниками об’єднаних територіальних громад обирають справді активних людей, вони не є політичними ставлениками центральної влади, і тому в ОТГ з’являється політична та управлінська незалежність. Відбувається певна зміна політичної еліти на місцях, зароблені гроші залишаються в регіонах, а громада може сама вирішувати, куди спрямовувати профіцит місцевих бюджетів.

"Разом із тим, децентралізація ставить у нерівні умови громади. На Закарпатті є населені пункти, які за рахунок курортів або лісових господарств можуть забезпечити свій розвиток. Але є високогірні селища з дисперсними поселеннями, де нема підприємств і заробітку від туризму. Навколо райцентру можна зробити громаду, об’єднавши два села. А що робити з селом, яке за 5 км у горах від цього населеного пункту? Об’єднати з сусіднім гірським селом, яке за 20 км? Держава має дати відповіді на ці питання", - наголосив Княжицький.

Народний депутат зазначив, що саме держава має врахувати особливості гірських та високогірних населених пунктів Карпат і запропонувати державну політику щодо їхнього розвитку.

"Мінрегіон має стати таким органом, який координував би роботу інших органів у контексті децентралізації. Коли ми говоримо про реформу в медицині - створення госпітальних округів - це робить міністерство охорони здоров’я. Коли ми говоримо про екологічні проекти, в тому числі спільні з Європою, - це сфера відповідальності міністерства екології та природних ресурсів. Має бути один орган, який координував би всю цю діяльність, коли ми говоримо про розвиток регіонів", - зазначив Микола Княжицький.

Форум "Закарпаття - центр Європи: шлях розвитку і реалізація потенціалу" відбувся за сприяння Закарпатського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та міністерства регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального розвитку. Участь у форумі взяли народні депутати України, представники Мінрегіону, місцевої влади, об'єднаних територіальних громад і громадських організацій Закарпаття, проектів і програм міжнародної технічної допомоги, експертного середовища.

новини партнерів

26 травня, 2020 вівторок

26 травня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати