live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В Ужгороді відбувся форум "Закарпаття - центр Європи: шлях розвитку і реалізація потенціалу"

У четвер, 22 лютого, в Ужгороді відбувся форум "Закарпаття - центр Європи: шлях розвитку і реалізація потенціалу"

Про це повідомляє Еспресо.TV.

Народний депутат України, голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький під час форуму заявив, що держава має не лише покладатися на активність об’єднаних територіальних громад, а й мати чітку політику щодо забезпечення їхньої самодостатності в умовах децентралізації.

На думку Княжицького, реформа місцевого самоврядування - позитивний процес: керівниками об’єднаних територіальних громад обирають справді активних людей, вони не є політичними ставлениками центральної влади, і тому в ОТГ з’являється політична та управлінська незалежність. Відбувається певна зміна політичної еліти на місцях, зароблені гроші залишаються в регіонах, а громада може сама вирішувати, куди спрямовувати профіцит місцевих бюджетів.

"Разом із тим, децентралізація ставить у нерівні умови громади. На Закарпатті є населені пункти, які за рахунок курортів або лісових господарств можуть забезпечити свій розвиток. Але є високогірні селища з дисперсними поселеннями, де нема підприємств і заробітку від туризму. Навколо райцентру можна зробити громаду, об’єднавши два села. А що робити з селом, яке за 5 км у горах від цього населеного пункту? Об’єднати з сусіднім гірським селом, яке за 20 км? Держава має дати відповіді на ці питання", - наголосив Княжицький.

Народний депутат зазначив, що саме держава має врахувати особливості гірських та високогірних населених пунктів Карпат і запропонувати державну політику щодо їхнього розвитку.

"Мінрегіон має стати таким органом, який координував би роботу інших органів у контексті децентралізації. Коли ми говоримо про реформу в медицині - створення госпітальних округів - це робить міністерство охорони здоров’я. Коли ми говоримо про екологічні проекти, в тому числі спільні з Європою, - це сфера відповідальності міністерства екології та природних ресурсів. Має бути один орган, який координував би всю цю діяльність, коли ми говоримо про розвиток регіонів", - зазначив Микола Княжицький.

Форум "Закарпаття - центр Європи: шлях розвитку і реалізація потенціалу" відбувся за сприяння Закарпатського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та міністерства регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального розвитку. Участь у форумі взяли народні депутати України, представники Мінрегіону, місцевої влади, об'єднаних територіальних громад і громадських організацій Закарпаття, проектів і програм міжнародної технічної допомоги, експертного середовища.

новини партнерів

23 жовтня, 2018 вівторок

22 жовтня, 2018 понеділок

23 жовтня, 2018 вівторок

22 жовтня, 2018 понеділок

21 жовтня, 2018 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати