live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Британські інженери пропонують живити поїзди сонячною енергією

Ідея залізничного сполучення на сонячній енергії, яка спочатку виникла з руху "зелених", виявилася життєздатною і може вилитися в пілотний проект

Про це розповіли інженери Імперського коледжу Лондона в доповіді Riding Sunbeams, повідомляє Engineer.

Суть пропозиції британських інженерів зводиться до того, щоб встановити вздовж залізничних колій сонячні панелі і подавати отриману електрику безпосередньо у вигляді тягового струму, виключивши з ланцюжка енергомережу. Завдяки цьому можна було б уникнути проблем з піковими навантаженнями на мережу і обмеженою її ємністю в деяких регіонах.

"Багато залізничних ліній проходять там, де існує великий потенціал з точки зору сонячної енергії, але де важко отримати доступ до електромереж", - пояснює професор Тім Грін.

Проект Імперського коледжу почався з протестів жителів села Балькомбе в Західному Суссексі проти проведення поблизу геологорозвідувальних бурових робіт. Рух переріс в ініціативу щодо повного забезпечення жителів села енергією з поновлюваних джерел.

На заваді на цьому шляху стало те, що місцева енергомережа була недостатньо ємною, щоб прийняти сонячну енергію без дорогого переобладнання. Професор Грін, який також проживає в Балькомбе, запропонував вирішити проблему по-новому. Однак знайдене рішення підходило не лише для цього села, а й для всієї Британії.

Однією з переваг цього проекту є те, що сонячні панелі зазвичай виробляють постійний струм від 600 до 800 вольт, а залізниці в сільській місцевості також працюють на постійному струмі в 750 В. Тому відсутня необхідність в перетворенні постійного струму в змінний, яке тягло б за собою зайві витрати.

Крім того, там, де поїзди використовують постійний струм, зазвичай є підстанції приблизно через кожні 3 км дороги, що також зручно для розміщення сонячних панелей.

Інженерам ще належить розібратися з деякими невирішеними технічними завданнями, наприклад, як і коли подавати сонячну енергію на третій рейок. У цьому їм допоможуть фахівці компанії Turbo Power Systems, які займаються розподілом і управлінням енергією для залізниць.

  • У Китаї побудували сонячну електростанцію в формі панди. Вона розташована в провінції Шаньсі на півночі Китаю, її потужність становить 50МВт. Передбачається, що коли проект Panda Green Energy буде завершений, потужність збільшиться вдвічі
  • Нагадаємо, Львів хочуть перевести на альтернативні джерела енергії. Очікується, що річне споживання 4-х районів області може бути забезпечене за рахунок власне альтернативних джерел енергетики.
  • Україна залучила у розвиток альтернативних джерел енергії понад 700 мільйонів євро впродовж трьох років

новини партнерів

‡агрузка...

18 жовтня, 2019 п'ятниця

18 жовтня, 2019 п'ятниця

17 жовтня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати