live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Київ через забудовника може назавжди втратити 200-річний парк

На вулиці Вишгородській триває конфлікт через вирубку понад 300 дерев, за якою може стояти компанія «DIM» Андрія Насиковського

 У Києві не зменшує обертів скандал навколо резонансної вирубки понад 300 дерев на території парку "Крістерова гірка" поблизу вулиці Вишгородської в Оболонському районі.

За повідомленнями мешканців будинків поблизу скверу, за планами забудовника відбувається будівництво першої черги 24-поверхової висотки на місці знищених дерев. Після чого будівельники, ніби-то, збираються звести Г-подібну будову (друга черга житлового комплексу) через що доведеться вирубати ще не одну сотню дерев.

Щоб не допустити чергового акту вандалізму в зеленій зоні, місцеві жителі з активістами промаркували дерева, описали і пронумерували їх.

"Крістерова гірка" - ботанічна пам'ятка природи місцевого значення загальною площею 4,3 га був створений рішенням Київської міськради №189 / 1166 від 30 січня 2001 року.

Парк створювали з метою збереження, охорони та використання в естетичних, виховних, природоохоронних, наукових і оздоровчих цілях найбільш цінних екземплярів паркового будівництва. За рішенням міськради від 2001 р на території пам'ятки природи була заборонена будь-яка господарська діяльність і в тому числі, що веде до пошкодження природних комплексів (тобто дерев, зелених насаджень та ін.).

Офіційна історія парку бере свій початок з 1850 року, коли зелена зона була облаштована Вільгельмом Крістером (звідки парк і називається зараз "Крістеровій гіркою"). Крістер був запрошеним
іноземцем з Південної Саксонії (Німеччина) для робіт на полотняною фабриці князя Радзивілла в Радомишльському повіті на той момент Київської губернії. Після успіху на ниві підприємництва Вільгельм вирішив залишитися на Київщині та придбав у передмісті Києва маєток в зеленій зоні.

Він заснував тут багатопрофільне сільгосппідприємство "Садівництво і насіння В.Крістера". За радянських часів територію садиби і парку, незважаючи на політику міської влади щодо розширення Києва за рахунок житлової забудови, не забудовували, зберігаючи унікальність і колорит цієї історичної місцевості. У червні 2009 р парк, після реконструкції, був відкритий для відвідувачів. Були реконструйовані два ставки, побудовані два пішохідні містки, посаджені нові дерева та кущі, засіяно 9 тисяч м² газонів, облаштовано 3 декоративні клумби, встановлено 41 лава, 33 декоративних освітлювальних стовпа. Крім того, встановлено автоматичний полив газонів.

Згідно з даними з відкритих джерел, цей пам'ятник природи є збереженою ділянкою паркового комплексу, де є столітні дерева, вільховий ліс, екзотичні дерева і чагарники, каскад з 4 ставків. На території парку є кілька джерел. Рослинність парку включає 25 видів. Деревні насадження представлені дубом, липою, тополею, в'язом, ясенем і вербою. Особливу цінність представляють 150- літні каштани, 400-річний дуб. 4 види тварин занесені до Червоної книги України та 10 видів тварин охороняються Бернською конвенцією.

Ставки є місцем проживання лебедя і крижня, а також популяції карася. Проте, в тому ж 2009 р при скандальному екс-мера Києва Леоніді Черновецькому частина парку була віддана в довгострокову оренду, а через 9 років забудовник вирішив активізуватися і звести в парку багатоквартирний житловий комплекс.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що за вирубкою понад 300 дерев на Вишгородській може стояти компанія «DIM» Андрія Насиковського. За повідомленнями ЗМІ, 29 грудня 2017 р невідомі за кілька годин вирубали 384 дерева та спробували облаштувати будмайданчик під висотку. Резонансний акт вандалізму викликав обурення жителів сусідніх будинків, які зажадали від міської влади зупинити знищення зеленої зони. В ході однієї з акцій протесту городяни навіть перекривали вул.Вишгородську.

новини партнерів

19 серпня, 2018 неділя

18 серпня, 2018 субота

19 серпня, 2018 неділя

18 серпня, 2018 субота

17 серпня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати