У Польщі згадали про спільну з Україною протидію російській агресії
У питанні протидії російській агресії Варшава хотіла б бути у тіснішому контакті з Києвом та хоче краще розуміти, як можна діяти спільно з українською стороною
Про це під час конференції у Варшаві заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцький, повідомляє "Укрінформ".
"У питанні санкцій ми повинні працювати над їхньою ефективністю, оскільки сьогодні все частіше спостерігається явище, що формально вони існують, а в реальності ми бачимо, як компанії вчаться їх обходити, тобто це є питання ефективності санкцій", - заявив він.
Ціхоцький вважає, що на сьогодні треба зосередитися на відновленні дієвості місії ОБСЄ, діяльність якої обмежено після загибелі американського спостерігача у квітні минулого року.
Заступник глави МЗС Польщі зазначив, що потрібно також протидіяти спробам збільшення поставок у Європу російського газу (будівництво "Північного потоку -2" - ред.) під час конфлікту Росії проти України, що суперечить європейському законодавству.
Він додав, що у питанні протидії російській агресії Варшава хотіла б бути у тіснішому контакті з Києвом. Заступник глави МЗС Польщі зауважив: на сьогодні у Польщі "не чують" пропозицій з боку України, що Варшава зараз могла б зробити у підтримці Києва.
Водночас він звернув увагу на приклад "гібридної операції" проти Польщі - поширену проросійськими ЗМІ фейкову інформацію нібито про подання Польщею в ООН проекту резолюції про засудження геноциду на Волині. Варшава хотіла б краще розуміти, як можна спільно з українською стороною діяти у таких випадках, наголосив Ціхоцький.
- Нагадаємо, Сенат Польщі ухвалив без поправок закон про Інститут національної пам'яті Польщі, в якому, зокрема, передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.
- МЗС України заявило, що Польща намагається зобразити українців "злочинними націоналістами".
- Верховна Рада ухвалила постанову щодо польського закону. Українські нардепи наголосили, що закон піддає небезпеці майже мільйон українських трудових мігрантів у Польщі, а також історично-культурні пам'ятки.
- Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький прирівняв Богдана Хмельницького до Адольфа Гітлера.
- Актуальне
- Важливе