live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В Новому Орлеані таємно випробовували систему прогнозування злочинів. Як це було

Заснований на гроші ЦРУ стартап Palantir під прикриттям благодійності таємно забезпечував поліцію Нового Орлеана послугами системи прогнозування злочинів

Про це пише The Verge.

При цьому раніше технології Palantir відкрито в цивільному середовищі не застосовувалися. Компанія тестувала свої сервіси в Афганістані і Іраку під час військових операцій.

Представники компанії, заснованої на кошти венчурного фонду ЦРУ, безпосередньо домовилися про запуск проекту з Мітчем Ландро, який займає пост мера міста з 2010 року.

Співпраця між Palantir і поліцією Нового Орлеана почалося в 2012 році і продовжувалася кілька разів. Термін останнього договору закінчився 21 лютого 2018 року. На ці дані вказують свідчення джерел, а також електронні листи, які потрапили в розпорядження видання.

Масиви даних, якими володіє Palantir, вражають. У 2013 році компанія отримала доступ до мільйонів документів публічного характеру, а також до судових документів, адрес, номерів телефонів і відомостей з соціальних мереж. Також мер Ландре надав Palantir доступ до міських даними, пов'язаних зі злочинністю.

За допомогою отриманих відомостей програмне забезпечення Palantir створювало карти зв'язків, за якими можна було простежити, як співвідносяться між собою люди, місця, автомобілі, адреси, зброя і навіть посади в соцмережах.

Поліцейським досить було ввести в систему номер автомобіля, адресу або кличку злочинця, і система виводила весь комплекс його контактів. За цими лініями можна було спрогнозувати, хто з жителів Нового Орлеана вчинить злочин, а хто скоро стане жертвою.

При складанні прогнозів бралися до уваги дзвінки, що здійснюються злочинцями з місць позбавлення волі, а також інформація з поліцейських карток. База карток складалася з усіх задокументованих випадків спілкування громадян з поліцією. Будь-які контакти, навіть якщо вони не приводили до арештів, фіксувалися в системі. Поліція не приховувала, що таким чином хоче зібрати якомога більше інформації про городян.

Жителі Нового Орлеана, члени міської ради, а також місцеві юристи у цивільних і кримінальних справах не знали про програму Palantir. У 2013 році, коли поліція передала в суд справу про злочинні угруповання 3NG і 110ers, матеріали складалися з 60 000 сторінок.

Однак на жодній з них не згадувалося використання систем прогнозування від Palantir. Уникнути уваги компанії вдалося за рахунок договору про безоплатну співпрацю. Проект Palantir проходив під виглядом благодійної програми в рамках руху NOLA For Life. Подібну практику Palantir, відомий своєю таємничістю, застосовував і раніше при укладанні держконтрактів.

Як зазначає Verge, Новий Орлеан став тестовим майданчиком для Palantir. До цього компанія ніколи не застосовувала системи прогнозування злочинів в цивільному середовищі. Пентагон використовував алгоритми Palantir для пошуку вибухових пристроїв в Афганістані і Іраку.

Однак після 2012 року компанія почала просувати свої продукти в інших містах США і за кордоном. Palantir пропонувала систему прогнозування злочинів поліції Чикаго, але безуспішно.

У 2016 році стартапу вдалося продати програму для виявлення терористів поліції в Данії. За деякими даними, компанія отримала за це від $14 до $41 млн. При цьому датській поліції довелося отримати дозвіл ЄС на покупку ПЗ Palantir, так як система не відповідала європейським нормам про захист даних. Пізніше також стало відомо, що системою Palantir користуються і в Ізраїлі.

Хоча з 2012 року рівень злочинності в Новому Орлеані скоротився на третину, експерти не вважають це наслідком введення програми Palantir. У перші два роки ефект був більш вираженим, але потім він пішов на спад.

Більшість фахівців, з якими зв'язався Verge, засуджують введення програми в першу чергу через її секретність. "Найбільше вражає, що настільки ретельне спостереження за життями звичайних громадян зберігалося в таємниці", - зауважив глава Roderick and Solange MacArthur Justice Center Джим Крейг. На його думку, такий формат нагадує формат радіорозвідки, що проводиться спецслужбами.

новини партнерів

12 серпня, 2020 середа

11 серпня, 2020 вівторок

12 серпня, 2020 середа

11 серпня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати