live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Німеччині у віці 96 років помер "бухгалтер Освенцима"

"Бухгалтер Освенцима" Оскар Грьонінг, якого засудили в липні 2015 року до 4 років позбавлення волі за пособництво вбивству не менше 300 тисяч людей, помер в лікарні, так і не просидівши жодного дня у в'язниці

Про його смерть повідомило міністерство юстиції федеральної землі Нижня Саксонія, інформує DW.

Раніше Федеральна судова палата Німеччини, Конституційний суд ФРН і головний прокурор Люнебурга відхилили прохання про помилування і відстрочення вироку. 96-річний Грьонінг збирався звернутися до міністра юстиції Нижньої Саксонії, що було останньою можливістю замінити реальне покарання умовним.

Справа Грьонінга отримала широкий резонанс, оскільки уперше в співучасті у вбивствах був визнаний співробітник концентраційного табору, який особисто у вбивствах не приймав участі.

З вересня 1942 року по жовтень 1944 року Грьонінг завідував в Освенцимі грошима і цінними речами депортованих. Він перераховував гроші, знайдені у багажі в'язнів, сортував їх і відправляв в управління СС у Берліні.

В середині листопада віце-президент Міжнародного комітету Освенцима Крістоф Хойбнер закликав Федеральну судову палату якнайскоріше прийняти рішення про законність вироку. Хойбнер заявив, що у в'язнів Голокосту, що нині живуть, не залишилося більше часу, "вони хочуть ще за життя дізнатися, чи визнає вищий суд тотальність нацистської фабрики смерті і відповідальність усіх співробітників, що працювали в ній.

новини партнерів

4 серпня, 2020 вівторок

4 серпня, 2020 вівторок

3 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати