live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна направила в ООН звернення через незаконні вибори в окупованому Криму

Україна направила генеральному секретарю ООН, голові Ради безпеки і делегаціям усіх країн-членів офіційні листи, в яких підкреслює, що проведення Росією президентських виборів в окупованому Криму порушує Статут ООН

Про це повідомляє Укрінформ, отримавши в своє розпорядження копії цих документів-звернень.

"Маю честь цим листом передати Резолюцію Верховної Ради України з її зверненням до міжнародного співтовариства у зв'язку з організацією незаконних виборів президента РФ на тимчасово окупованій частині території України - в АР Крим та місті Севастополі", - наголошується в документі.

Крім того, лист містить заяву МЗС України щодо рішення окупаційної адміністрації півострова провести незаконне голосування в Криму.

Послання адресоване генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу, а також голові Ради Безпеки, постійному представникові Нідерландів при ООН Карелу ван Остерому.

"Буду вдячний вам за сприяння в поширенні цього листа і його додатків як документа Генеральної Асамблеї відповідно до підпункту (а) пункту 34 Порядку денного 72-ї сесії, а також в Раді Безпеки ООН", - йдеться в листі за підписом постійного представника Україна при ООН Володимира Єльченка.

Як повідомили в українській місії, інший документ подібного змісту був також адресований делегаціям усіх країн – членів ООН.

Нагадаємо, на початку березня Верховна Рада прийняла резолюцію, в якій визнала намір РФ незаконно провести 18 березня вибори в АРК "порушенням Конституції і законодавства України, основних принципів і норм міжнародного права, Статуту ООН, Гельсінського заключного акта, Будапештського меморандуму 1994 року, резолюції Генасамблеї ООН про територіальну цілісність України від 27 березня 2014№68/262, інших міжнародно-правових актів".

У зверненні також наголошується на необхідності не допустити "дій, які б могли стимулювати органи влади і окупаційну адміністрацію РФ до порушення суверенітету України, а також прав і свобод людини на тимчасово окупованій частині її території".

При цьому, документ містить заклик "застосувати додаткові санкції проти представників органів влади та окупаційної адміністрації РФ" в разі проведення незаконного голосування.

Все по темі

новини партнерів

‡агрузка...

13 жовтня, 2019 неділя

13 жовтня, 2019 неділя

12 жовтня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати