live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Держбюджет втратить 111 млн грн від продажу "Одесаобленерго" через новий закон про приватизацію

Фонд державного майна (ФДМ) скасував торги з продажу 25% акцій "Одесаобленерго" і "Сумиобленерго", призначені відповідно на 20 березня на "Українській біржі" і на 30 березня на ПФТС

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

За інформацією джерела в Кабміні, таке рішення було прийнято в понеділок 19 березня на засіданні Робочої групи з приватизації, за скасування торгів виступив директор ЄБРР в Україні Шевки Аджунер.

Так, згідно з рішенням робочої групи, продавати ці пакети будуть згідно з оновленим законом про приватизацію, який набув чинності 7 березня. Згідно зі статтею 22 цього закону, стартова ціна об'єкта малої приватизації (об'єкт малої приватизації - вартістю до 250 млн грн) визначається аукціонною комісією на рівні балансової вартості об'єкта. Це означає, що 152 млн акцій будуть оцінені за номіналом - 0,25 грн і виставлені на торги за 38 млн грн.

В результаті такого рішення тільки від продажу "Одесаобленерго" державний бюджет може недоотримати 111 млн грн, оскільки ще в кінці лютого ФДМ оголосив про виставлення на продаж на біржових торгах 25% акцій "Одесаобленерго" за стартовою ціною 149,081 млн грн. "Українська біржа" вже встигла отримати від претендентів на блокпакет акцій "Одесаобленерго" необхідні для участі в аукціоні гарантійні внески.

Нагадаємо, в серпні минулого року Фонд держмайна оцінював 25% пакети "Одесаобленерго" і "Сумиобленерго" в 631,3 млн грн і 370,32 млн грн відповідно. Однак бажаючих придбати держпакети енергетичних компаній за такою ціною не було.

При цьому глава Асоціації споживачів енергетики і комунальних послуг Андрій Герус оцінив енергетичні компанії набагато дорожче з урахуванням перспективи запровадження RAB-тарифів.

"З метою РАБ-тарифів активи цієї ж компанії (Одесаобленерго - ред.) Оцінені в 15,4 млрд грн або в 25,8 разів вище, ніж в цілях приватизації. Так, ці дві оцінки не повинні повністю збігатися. Але різниця майже в 26 раз говорить, що, м'яко кажучи, відбуваються дивні речі. При прибутковості 12,5%, а це діюча методика, яку глава НКРЕКУ і далі підтримує як правильну, чистий прибуток в рік складе 1,925 млрд грн, а 25% від цієї чистого прибутку - 481 млн грн. Половину з цих прибутків акціонери мають право забирати живими грошима, як дивіденди. Тобто власник 25% акцій при РАБ-тарифі в перший же рік білими дивідендами може забрати 241 млн грн ", - заявив Андрій Герус.

  • 16 березня ФДМ опублікував список головних об'єктів приватизації в 2018 році. У списку - сім енергетичних компаній.
  • Нагадаємо, нинішній глава ФДМ Віталій Трубаров підозрюється в причетності до незаконної приватизації частини будівлі Мінагрополітики.

новини партнерів

16 грудня, 2018 неділя

16 грудня, 2018 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати