//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Інженери презентували робота, що може самотужки будувати споруди

Інженери з Швейцарської вищої технічної школи Цюріха презентували повністю роботизовану систему, яка здатна пиляти дошки, а потім збирати їх в єдину конструкцію

Про це повідомляє виання Ethz.

Пристрій складається з двох маніпуляторів, які підвішені до стелі цеху і здатні брати на себе відразу кілька етапів будівництва.

Перед початком роботи системі потрібно задати базову модель конструкції, після чого вона зможе розбити її на деталі, які здатна виготовити окремо.

Далі маніпулятори самі вибирають дошки і бруси, пиляють їх до потрібних розмірів, приставляють до місць майбутньої дерев'яної конструкції і проробляють отвори для скріплення. Однак інженери пристрою відзначають, що поки маніпулятори не можуть самостійно скріплювати елементи між собою.

Вони також розповіли, що основна проблема при розробці стосувалася синхронізація дій маніпуляторів. Спочатку робот бере колоду і направляє її, доки вона розпилюється.

Після автоматичної зміни інструменту другий робот свердлить необхідні отвори для з'єднання. На останньому етапі два робота діють разом і позиціонують деталі в просторовому розташуванні на основі заданої схеми.

Щоб запобігти зіткненню при розміщенні окремих дерев'яних балок, дослідники розробили алгоритм, який постійно перераховує траєкторію руху роботів відповідно до поточним станом конструкції.

Розробники відзначають, що при такому типі будівництва потрібно набагато менше інструментів, а процес проходить ефективніше - роботи діють набагато швидше людини, до того ж, їм не потрібні підтримуючі конструкції. При цьому роботи можуть будувати і великі будівлі - наприклад, з шести деталей вони можуть без кріплення об'єднати деталі в двоповерхову будівлю.

Читайте також: 10 вражаючих споруд світу: від будинків-диваків до хмарочосів з майбутнього

новини партнерів

‡агрузка...

16 липня, 2019 вівторок

16 липня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати