live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Омбудсмен відкрила провадження про порушення прав журналіста Гусейнова, у якого прокурор відібрав паспорт

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова відкрила провадження про порушення прав азербайджанського журналіста та правозахисника Фікрата Гусейнова

Про це повідомляє прес-служба омбудсмена.

"Відповідно до ст. 17 Закону України "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини" омбудсменом відкрито провадження за інформацією, викладеною у відкритому зверненні голови комітету Верховної Ради з питань культури і духовності, народного депутата України Миколи Княжицького та правозахисників Бориса Захарова та Олександра Павліченка про порушення прав азербайджанського журналіста та правозахисника Фікрата Гусейнова", - повідомили в омбудсмена.

У зверненні нардепа та правозахисників йдеться про те, що слідчий суддя Печерського райсуду Києва 2 квітня 2018 року відмовив у продовженні запобіжного заходу для Фікрата Гусейнова у вигляді особистої поруки для забезпечення його видачі на запит іноземної держави.

У цей же день прокурор прокуратури Київської області Остапець С.С., не дочекавшись проголошення зазначеного судового рішення, вчинив незаконні дії - забрав у секретаря судового засідання паспорт громадянина Королівства Нідерландів на ім’я Фікрата Гусейнова та залишив залу судового засідання.

Омбудсмен наголошує, що незаконне вилучення прокурором і утримання паспорта обмежує свободу пересування Фікрата Гусейнова та його право на вільний вибір місця перебування. 

"З огляду на викладене, керуючись ст. 101 Конституції України, ст. 13, 17, 22 Закону України "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини", прошу організувати перевірку законності дій прокурора щодо вилучення та утримання документа, що посвідчує особу Фікрата Гусейнова, а також вжити відповідних заходів реагування, спрямованих на недопущення обмеження в незаконний спосіб свободи пересування та права на вільний вибір місця перебування іноземця", - йдеться у зверненні Денісової до генпрокурора Юрія Луценка.

Омбудсмен попросила генпрокурора поінформувати її про результати перевірки та вжиті заходи реагування до 6 квітня 2018 року.

Фікрат Гусейнов (Гусейнлі) – відомий азербайджанський журналіст і правозахисник. Протягом останніх півтори років незалежні й опозиційні ЗМІ в Азербайджані є об’єктом репресій з боку влади, яка в такий спосіб намагається змусити припинити критику вже більше десятка незалежних і опозиційних журналістів, причому деякі з цих людей також піддавалися фізичним нападам з боку невстановлених осіб. Після травневого візиту в Азербайджан Робоча група ООН із свавільних затримань заявила, що в країні продовжуються такі затримання правозахисників, журналістів, політичних та релігійних лідерів.

Із справи Фікрата Гусейнова відомо, що 14 жовтня 2017 року він був затриманий Державною прикордонною службою України в Міжнародному аеропорті "Бориспіль", а 17 жовтня – заарештований Бориспільським районним судом на 18 діб, з метою подальшої екстрадиції.

За тиждень до затримання, 6 жовтня 2017 року, Фікрат Гусейнов без проблем прилетів до України з метою відкриття українського відділення опозиційного азербайджанського супутникового телеканалу Turan.TV. За словами Гусейнова, впродовж усього часу перебування в Україні він бачив, як за ним спостерігають спецслужби. Як виявилося, в міжнародний розшук він був оголошений під час перебування в Україні на запит Республіки Азербайджан.

Влада цієї держави заявляє, що Гусейнов у 2008 році залишив країну з метою організації нелегальної міграції окремих громадян з Республіки Азербайджан. Насправді пан Гусейнов опинився за межами Азербайджану після того, як його викрали, жорстоко побили та поранили ножем в шию. Розслідування цього факту було зам’ято, однак обставини цієї справи були включені у текст Резолюції ПАРЄ №1505 (2006) щодо оспорювання повноважень парламентської делегації Азербайджану.

27 жовтня 2017 року Фікрат Гусейнов був звільнений з-під варти Шевченківським районним судом м. Києва на поруки народного депутата, Голови Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Миколи Княжицького та директора Адвокаційного центру Української Гельсінської спілки з прав людини Бориса Захарова. Паспорт громадянина Нідерландів (азербайджанський правозахисник отримав статус біженця і громадянство цієї держави) незаконно утримувався прокуратурою України і за рішенням суду документ був вилучений.

За інформацією, отриманою офіційно від Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва НПУ, Фікрат Гусейнов був видалений із списків розшукуваних Інтерполом осіб, оскільки запит Азербайджанської Республіки не відповідав Конституції Інтерполу.

За словами самого азербайджанського опозиційного журналіста, 5 березня 2018 року його намагалися викрасти у Києві.

новини партнерів

4 липня, 2020 субота

4 липня, 2020 субота

3 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати