live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені зафіксували в Антарктиді рекордну за 200 років кількість снігу

Учені зафіксували рекордні снігопади в Антарктиді — кількість опадів у 21 столітті на 10% перевищує показники, що були 200 років тому

Про це повідомляє ВВС.

На континенті  у період з 2001 до 2010 роки випало 272 мільярди тонн снігу. 

Річний обсяг опадів еквівалентний обсягу води у двох Мертвих морях. Також цієї кількості води вистачило б, щоби занурити Нову Зеландію на 1 метр вглиб.

Команда британських дослідників з Інституту вивчення Антарктики пробурили 79 свердловин на континенті та вивчили товщину замерзлих опадів. За допомогою хімічного аналізу вдалося визначити кількість опадів кожного року.

Читайте також: Вічна мерзлота тане, звільняючи невідомі смертельні віруси. Що чекає на людство

"Теоретично, чим більше нагрівається Антарктида, тим більш вологою повинна бути атмосфера. Це призводить до збільшення снігопадів. І те, що ми демонструємо в дослідженні, підтверджує це", — заявила голова дослідницької команди доктор Ліз Томас.

Читайте також: Смерть у повітрі. Як "нудна" екологія непомітно вб'є 260 тисяч людей

  • Танення найбільших льодовиків через кліматичні зміни може катастрофічно подіяти на берегову лінію і прибережні міста. Фахівці Прінстонського і Колумбійського університетів (США) запропонували геоінженерні рішення цієї проблеми - просто побудувати стіну довкола танучих глиб. Але чи схвалять такий проект, лишається незрозумілим
  • Від льодовика Пайн-Айленд в Антарктиді відколовся 3,6-кілометровий айсберг. Льодовик Пайн-Айленд вже втратив приблизно четверту частину від загального обсягу "втрати" льоду в Антарктиді.
  • Представники 24 країн і Євросоюзу схвалили створення в Антарктичному океані найбільшої у світі морської заповідної зони.
  • Вчені встановили, що рівень океану "росте" вдвічі швидше, ніж раніше вважалось. Дослідження, проведене на підставі 25 років супутникової зйомки, встановило, що рівень світового океану піднімається не на стабільні 3 мм на рік, як це передбачалося раніше, а прискорюються приблизно на 0,08 мм / рік. Це означає, що до 2100 року швидкість підйому води досягне 10 мм / рік або більше.

 

новини партнерів

23 січня, 2019 середа

23 січня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати