Експерт розповів, як українським православним переводити свої церкви з Московського до Київського патріархату

Громадськість має активним чином долучитися до створення помісної церкви й відокремлення від представництва РПЦ в Україні

Про це розповів політолог Сергій Таран в ефірі Еспресо.TV.

"Громадянське суспільство може дуже серйозно долучитися до того, аби ми автокефалію отримали пошвидше і не залежно від політиків. У нас є законодавча база, яка дозволяє у кожній громаді, у кожному селі вже зміни конфесію своєї церкви. Для цього достатньо, аби мешканці конкретного села проголосували за те, що їхня церква належить саме до цієї конфесії. У нас церквами не володіє, власне, церква, тобто церквами володіє громада - вона може змінити юрисдикцію своєї церкви", - пояснив він.

Читайте також: У пошуках втраченої єдності. Навіщо потрібна українська помісна церква

За словами Тарана, для цього "просте треба організуватися, зібратися" й юридично затвердити своє рішення.

"І в конкретних селах це вже буде змінено. Не треба чекати згори. Але для цього не достатньо писати гарні пости у Facebook і розповідати як і що хтось має зробити, для сього людям слід самим організуватися", - додав політолог.

Читайте також: Пропаганда від бога. Як російська церква вирішувала долю України

  • У четвер, 19 квітня, президент України Петро Порошенко під час виступу у Верховній Раді звернувся до народних депутатів з закликом підтримати проект постанови про звернення до вселенського патріарха Варфоломія щодо надання Томоса (указу) про автокефалію православної церкви в Україні.
  • 268 народних депутатів проголосували за це звернення. Проти проголосували 36 нардепів (33 - з "Опоблоку", 2 - з "Відродження", 1 позафракційний).
  • 22 квітня стало відомо про те, що патріарх Варфоломій запустив процес створення в Україні помісної церкви.

новини партнерів

22 січня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати