//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У льодах Арктики з'являються таємничі дірки. І ніхто не розуміє, чому

У льодах в Арктиці - зокрема, в Гренландії, з'являються дірки, але вчені не можуть зрозуміти, що їх викликає

Про це пише Popular Mechanics.

Фотографія, на якій видно дивні дірки в льоду, зроблена фотографом і вченим Джоном Соннтагом в рамках місії NASA "IceBridge".

Поки немає точних даних про причини виникнення цих провалів - можливо, вони з'являються через танення льоду, яке відбувається завдяки підвищенню температури морської води. Ще одна потенційна причина їх виникнення - тюлені або кити, які полюють під льодом і роблять повітряні отвори.

Місія "IceBridge" спрямована на створення повної візуальної картинки Північного і Південного полюсів з використанням найкращої фото- і відеотехніки.

При цьому поки фотографії, зроблені в рамках програми "IceBridge", більше створюють питань, ніж дають відповідей.

NASA навіть створила конкурс, запропонувавши глядачам вгадати, що ж зображується на фотографії. В результаті організація отримала масу глядацьких відповідей, які припускали, що дірки в льоду можуть бути пов'язані з роботою підводних човнів, падінням астероїдів, вулканічною активністю і навіть хімічними процесами в солоній воді.

Нагадаємо, дослідивши зразки льоду з Північного Льодовитого океану вчені виявили в деяких брилах понад 12 тисяч мікрочастинок пластику на літр криги. Загалом у ній знайшли 17 видів штучних матеріалів.

Забруднення Світового океану є однією з найгостріших проблем екології. Так, у північній частині Тихого океану зібралося найбільше скупчення пластика у світі. Його виявили ще у 1980-х роках і символічно назвали сміттєвою "плямою". Скупчення щороку збільшується і наразі охоплює площу понад 1,6 млн кв. км, що в рази перевищує попередні оцінки.

Читайте також: Смерть у повітрі. Як "нудна" екологія непомітно вб'є 260 тисяч людей

  • Британський дайвер Річ Хорнер зняв на камеру занурення в Індійський океан біля острова Нуса Пеніда, неподалік від узбережжя індонезійського туристичного курорту Балі, проте замість очікуваних скупчень скатів і інших риб виявив величезне скупчення пластикових відходів.
  • Іспанські екологи виявили в шлунку мертвого 10-метрового кашалота, якого викинуло на берег країни, понад 29 кілограмів пластику. Він помер, бо не зміг перетравити сміття
  • Японські вчені знайшли і покращили бактерію, що знищує пластик за кілька днів.
  • Дослідження, проведене на підставі 25 років супутникової зйомки, встановило, що рівень світового океану піднімається не на стабільні 3 мм на рік, як це передбачалося раніше.
  • Танення найбільших льодовиків через кліматичні зміни може катастрофічно подіяти на берегову лінію і прибережні міста. Фахівці Прінстонського і Колумбійського університетів (США) запропонували геоінженерні рішення цієї проблеми - просто побудувати стіну довкола танучих глиб. Але чи схвалять такий проект, лишається незрозумілим

новини партнерів

‡агрузка...

18 березня, 2019 понеділок

18 березня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати