live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У льодах Арктики з'являються таємничі дірки. І ніхто не розуміє, чому

У льодах в Арктиці - зокрема, в Гренландії, з'являються дірки, але вчені не можуть зрозуміти, що їх викликає

Про це пише Popular Mechanics.

Фотографія, на якій видно дивні дірки в льоду, зроблена фотографом і вченим Джоном Соннтагом в рамках місії NASA "IceBridge".

Поки немає точних даних про причини виникнення цих провалів - можливо, вони з'являються через танення льоду, яке відбувається завдяки підвищенню температури морської води. Ще одна потенційна причина їх виникнення - тюлені або кити, які полюють під льодом і роблять повітряні отвори.

Місія "IceBridge" спрямована на створення повної візуальної картинки Північного і Південного полюсів з використанням найкращої фото- і відеотехніки.

При цьому поки фотографії, зроблені в рамках програми "IceBridge", більше створюють питань, ніж дають відповідей.

NASA навіть створила конкурс, запропонувавши глядачам вгадати, що ж зображується на фотографії. В результаті організація отримала масу глядацьких відповідей, які припускали, що дірки в льоду можуть бути пов'язані з роботою підводних човнів, падінням астероїдів, вулканічною активністю і навіть хімічними процесами в солоній воді.

Нагадаємо, дослідивши зразки льоду з Північного Льодовитого океану вчені виявили в деяких брилах понад 12 тисяч мікрочастинок пластику на літр криги. Загалом у ній знайшли 17 видів штучних матеріалів.

Забруднення Світового океану є однією з найгостріших проблем екології. Так, у північній частині Тихого океану зібралося найбільше скупчення пластика у світі. Його виявили ще у 1980-х роках і символічно назвали сміттєвою "плямою". Скупчення щороку збільшується і наразі охоплює площу понад 1,6 млн кв. км, що в рази перевищує попередні оцінки.

Читайте також: Смерть у повітрі. Як "нудна" екологія непомітно вб'є 260 тисяч людей

  • Британський дайвер Річ Хорнер зняв на камеру занурення в Індійський океан біля острова Нуса Пеніда, неподалік від узбережжя індонезійського туристичного курорту Балі, проте замість очікуваних скупчень скатів і інших риб виявив величезне скупчення пластикових відходів.
  • Іспанські екологи виявили в шлунку мертвого 10-метрового кашалота, якого викинуло на берег країни, понад 29 кілограмів пластику. Він помер, бо не зміг перетравити сміття
  • Японські вчені знайшли і покращили бактерію, що знищує пластик за кілька днів.
  • Дослідження, проведене на підставі 25 років супутникової зйомки, встановило, що рівень світового океану піднімається не на стабільні 3 мм на рік, як це передбачалося раніше.
  • Танення найбільших льодовиків через кліматичні зміни може катастрофічно подіяти на берегову лінію і прибережні міста. Фахівці Прінстонського і Колумбійського університетів (США) запропонували геоінженерні рішення цієї проблеми - просто побудувати стіну довкола танучих глиб. Але чи схвалять такий проект, лишається незрозумілим

новини партнерів

20 листопада, 2018 вівторок

20 листопада, 2018 вівторок

19 листопада, 2018 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати