"Укрнафта" проти "Нафтогазу": Коломойський програв справу в Лондоні
Лондонський міжнародний арбітражний суд постановив рішення за позовом міноритарних акціонерів "Укрнафти" проти "Нафтогазу"
Про це повідомляє прес-служба "Нафтогазу".
Арбітри дійшли висновку, що ключові положення Акціонерної угоди між "Нафтогазом" та компаніями Ігоря Коломойського щодо корпоративного управління "Укрнафти" є такими, що не підлягають виконанню, оскільки суперечать імперативним нормам корпоративного законодавства України.
Зокрема, не підлягає виконанню частина статті 9 Акціонерної угоди, яка, серед іншого, передбачає, що 6 членів наглядової ради "Укрнафти" обираються з числа кандидатів, запропонованих "Нафтогазом", а голова правління "Укрнафти" та інші 5 членів Наглядової ради "Укрнафти" - з числа кандидатів, запропонованих компаніями Коломойського, які є міноритарними акціонерами "Укрнафти".
Стаття 9 також передбачає, що персональний склад правління "Укрнафти" має затверджуватися наглядовою радою "Укрнафти" за пропозицією голови правління.
При цьому трибунал постановив, що в цілому Акціонерна угода є дійсною, хоча ключові її положення щодо корпоративного управління "Укрнафти" є такими, що не підлягають виконанню.
"Економічна правда" повідомляє, що у 2015 році три компанії - міноритарні акціонери "Укрнафти", підконтрольні олігарху Ігорю Коломойському, подали на "Нафтогаз" позов в Міжнародний арбітражний суд Лондона.
Раніше міноритарії, завдяки акціонерній угоді від 2010 року і доповненнях до неї від 2011 року, мали ексклюзивне право пропонувати загальним зборам акціонерів кандидата на пост глави правління "Укрнафти", який потім пропонував наглядовій раді інших членів правління, а також право пропонувати 5 з 11 членів наглядової ради.
Також компанії Коломойського скаржилися, що "Нафтогаз" і державні енергорегулятори змушували "Укрнафту" продавати газ для населення за ціною, нижчою від собівартості видобутку, не дозволяли продавати газ на відкритому ринку, а також відібрали частину газу компанії, який знаходився у сховищах "Укртрансгазу".
"Починаючи з січня 2015 року, Україна і "Нафтогаз" взяли курс на здобуття контролю над менеджментом "Укрнафти" шляхом, який порушує права заявників", - йшлося у позові.
У зв'язку з цим заявники стверджували, що зазнали і продовжують зазнавати суттєвих втрат та збитків.
У позові вказувалося, що вимоги міноритаріїв будуть описані в окремому документі і містити вимогу заборонити "Нафтогазу" порушувати свої зобов'язання відповідно до акціонерної угоди від 2010 року; опис прав і зобов'язань заявників і "Нафтогазу" відповідно до тієї ж угоди; опис збитків і так далі.
- У квітні ДФС описала майно "Укрнафти" на 3,3 млрд грн.
- Повідомляється, що у 2016 році сума податкового боргу “Укрнафти” перед держбюджетом становила 15,3 мільярдів гривень.
- Актуальне
- Важливе