Аналітика

Росіяни намагаються оточити ЗСУ: динаміка боїв під Кураховим та наслідки масованої атаки РФ. Колонка Сергія Згурця

20 грудня, 2024 п'ятниця
21:41

Поблизу Курахового ворог намагається створити передумови для нового оточення

Зміст

Курахівський напрямок

Ситуація навколо напрямку залишається складною. Були повідомлення, що наші військові відійшли з ризикованої зони північного Курахівського мішка, Успенівки та Константинопольського. Група аналітиків Deep State повідомила, що не всім вдалося вийти, і триває оперативне оточення певних наших підрозділів. Однак, командування ОСУВ "Хортиця" спростувало цю інформацію, заявивши, що рішення про виведення підрозділів було прийняте для уникнення оточення, і військові продовжують виконання завдань на рубежі Курахове - Константинопольське.

Зараз під Кураховим динаміка така, що ворог намагається створити передумови для нового оточення. Важливо, щоб наше військове керівництво змогло оцінити ситуацію навколо Успенівки, зробити висновки та уникнути аналогічних ризиків.

Курська область

На півночі, в Курській області, з 14 грудня триває четверта хвиля російського наступу на плацдарм, який утримується нашими військовими. Наступ відбувається із заходу, півночі та сходу. На заході противник просунувся на 1,5 км на північ від села Кругленьке. На півночі, в районі Погребків та Малої Локні, просувань немає. На південному фланзі, на Суджанському напрямку, тривають бойові дії на заході та півночі від Пльохового. Противник безрезультатно намагається прорватися вглиб нашої оборони, і зазнає значних втрат.

Цей тиждень був показовим через численні фото і відео, які стали доказами залучення північнокорейських військових на війну, що використовують тактику масованих атак. Вони виявилися безпорадними проти наших дронів, артилерії та касетних боєприпасів. Ворог намагатиметься адаптуватися до нових умов, але мовний бар'єр і складні взаємодії з російським керівництвом ускладнять цю адаптацію. Курський напрямок залишатиметься найбільш активним впродовж наступних місяців, оскільки від третини до чверті бойових зіткнень припадає на цю область. Важливо забезпечити оптимальні підходи до знищення противника в цій ділянці, де сконцентровані російські десантні підрозділи та морська піхота.

Лиманський напрямок

Ворог проводить штурмові дії, хоч і не так активно, як під Покровськом і навколо Курахового. Проте це не означає, що ця ділянка менш складна для утримання. Ростислав Ящишин, старший лейтенант, речник 63-ї окремої механізованої бригади, розповів про мету ворога та протидію ЗСУ на Лиманському напрямку. За його словами, особливих змін немає. Ворог намагається атакувати переважно піхотою, оскільки ЗСУ знищили багато техніки: "На полях перед Серебрянським лісом вже цілі танкові кладовища. За цей рік ми знищили близько семи десятків танків і велику кількість іншого металобрухту, активно знищуємо ворожу піхоту".

Бригада тривалий час перебуває на цьому напрямку і добре знає всі шляхи, підходи, під'їзди та підльоти. Українські військові контролюють не тільки землю, а й повітря. Пілоти навчилися збивати ворожі дрони-розвідники. Зараз ця діяльність стала дуже ефективною. Також грамотно працюють зенітники, ППО та батальйон безпілотних систем.

Окупанти поводяться пригнічено під загрозою дронів та здаються в полон. Ворог для ЗСУ на напрямку – 25-та армія Російської Федерації, каже Ящишин: "Її особовий склад складається з різних категорій. Перша категорія – це соціально незахищені росіяни, які не платять податків і не приносять користі своїй державі. Їх не шкода кидати на м'ясо і віддавати нашим дронам. Друга категорія – це зеки, або ті, хто мали стати зеками, але обрали війну замість тюрми. Третя категорія – малозабезпечені верстви суспільства, які обирають війну через відсутність інших джерел доходу. Четверта категорія – ідейні військові, які хочуть нав'язати нам "руський мир".

Вони мають коротку підготовку. Росіян вчать користуватися автоматом, кидати гранати та мінімально орієнтуватися на місцевості. Останнім часом їм видають нічні плащ-пальто і білі маскувальні костюми, але це не допомагає, бо українські дрони все бачать з повітря.

"Їхнє завдання – йти в напрямку, вказаному командиром, і займати окопи. Але ще до досягнення цієї дистанції їх знищують наші дрони. Одні гинуть, а інші губляться на місцевості та часто здаються в полон, бо не знають, де свої, а де чужі. Якщо вони повертаються до своїх, їх карають, зокрема кидають у бетонні ями, де вони страждають від спеки влітку і холоду взимку. Командування не шкодує свій особовий склад. Вони обманюють своїх солдатів, кажучи, що ті, хто не повернувся, пішли у відпустку. Але з часом солдати перестають вірити й намагаються втекти. Їх ловлять у Сіверськодонецьку, забирають документи, кредитну картку і відправляють назад у підрозділи, де ставляться до них ще гірше. Якщо раніше вони укріплювали бліндажі чи носили продукти, то тепер їх відправляють на передову", - розповів Ящишин.

Масована атака 20 грудня

Вночі 20 грудня РФ атакувала Україну безпілотниками та балістичними ракетами. Сили ППО ліквідували 40 ударних БПЛА "шахед" та інших типів озброєння у восьми областях України. Що стосується столиці, ворог використовував балістичні та аеробалістичні ракети, без застосування крилатих ракет і дронів. Командування Повітряних Сил повідомило, що під час бойових дій систем протиповітряної оборони знищено всі п'ять балістичних ракет "Іскандер-М" та ймовірно північнокорейські КН-23.

Через падіння уламків у Києві є постраждалі. За інфографікою командування Повітряних Сил зафіксовано п'ять ракет, хоча зранку Київська міська державна адміністрація повідомляла про вісім ракет. За нашими джерелами, знайдені залишки ракет типу "Кинджал" без значних пошкоджень об'єктів.

Незрозуміло, чи це був запланований удар, чи каприз ображеного Путіна, який напередодні довго пояснював переваги "Орешника". Оцінюючи можливість підготовки ворога до пусків "іскандерів" чи балістичних ракет, зазвичай підготовка комбінованого удару з крилатими ракетами займає до тижня. У випадку з балістичними ракетами проміжок між пресконференцією Путіна і запуском ракет був близько восьми годин, що недостатньо для підготовки. Однак, враховуючи терористичну тактику ворога, ми не повинні розраховувати на стабільність його рішень.

Збільшення кількості систем протиповітряної оборони залишається критичним питанням для нашого військово-політичного керівництва. Німеччина та інші країни продовжують постачати засоби ППО, і ця підтримка буде посилюватися до кінця цього року і в наступному році.

Теги:
Читайте також:
Київ
-10.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.44
    Купівля 41.44
    Продаж 41.94
  • EUR
    Купівля 43.34
    Продаж 43.97
  • Актуальне
  • Важливе
2025, субота
22 лютого
04:56
трансплантація органів
Кабмін ухвалив постанову, якою дозволив лікарням створювати госпітальні банки тканин для трансплантації
03:51
Україна ЄС
ЄС обговорює пакет військової допомоги для України на €20 млрд, - Bloomberg
03:10
Словаччина: антиурядові протести
У Словаччині знову відбулись протести проти політики зближення з Росією: вимагають відставки Фіцо
02:28
діти провалилися під лід
В Україні на водоймах від початку року загинули 79 людей
01:33
Очільник МЗС Польщі привіз у США збитий українцями Shahed
"Символ загибелі тисяч невинних людей": Сікорський привіз у США збитий українцями "шахед"
01:11
Андрій Сибіга
"Підкреслив волю України до миру": Сибіга провів розмову з держсекретарем США Рубіо
01:02
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
РФ атакувала Україну дронами: на Київщині загинув залізничник, у Києві впали уламки
00:33
Дональд Трамп
Трамп заявив, що РФ хоче укласти угоду: переговори між Вашингтоном і Москвою відновляться 25 лютого
2025, п'ятниця
21 лютого
23:48
Збірна України з баскетболу
Збірна України вперше з 2009 року не зіграє на Євробаскеті
23:19
Володимир Зеленський
Команди України та США працюють над проєктом угоди, - Зеленський
23:02
Еммануель Макрон
Опитування: найбільше серед європейських лідерів українці довіряють Макрону, найменше - Орбану
22:58
Оновлено
На фронті з початку доби відбулося 80 боїв: армія РФ найактивніша на Покровському напрямку
22:55
Пані Посол Канади Наталка Цмоць
Санкції проти РФ повинні залишатися в нашому пріоритеті та розширюватись, - посол Канади
22:47
Німеччина
У Німеччині заарештували 18-річного росіянина за підозрою в підготовці "політично вмотивованого нападу"
22:19
зеленський Шольц
Зеленський і Шольц обговорили шляхи завершення війни та гарантії безпеки
22:16
Ексклюзив
Зеленський, Трамп
В цій ситуації Зеленському слід розглянути заміну переговірника з адміністрацією Трампа, - політик Луценко
22:09
Дрони не можуть довго літати: в ОТУ "Харків" розповіли про перебіг бойових дій за морозної погоди
21:43
Ексклюзив
ЄС - Україна
Країни ЄС готують великий пакет військової допомоги Україні на 2025 рік, - кореспондентка "Еспресо" з Брюсселя
21:42
Анналена Бербок, міністерка закордонних справ Німеччини
Німеччина посилить тиск на США через їхню позицію щодо України, – глава МЗС Бербок
21:32
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Росія не має й не матиме потенціалу для захоплення важливих центрів України. Колонка Сергія Згурця
21:25
Девід Петреус на події КБФ 21 лютого
Існує двопартійний консенсус щодо необхідності продовження підтримки України, - ексдиректор ЦРУ Петреус
21:16
Олександр Усик
Усик відвідав матч Роналду в Саудівській Аравії
21:06
окупанти, оркі, російські солдати
Російські військові на лівобережжі Херсонщини мають проблеми з пальним, - "Атеш"
20:47
Європейські країни 24 лютого проведуть екстрену нараду щодо України, - Bloomberg
20:35
Оновлено
суд у справі вбивства Гандзюк
У Києві відбувся розгляд справи вбивства Гандзюк: Мангер та Левін намагались оскаржити попереднє рішення суду
20:30
Арсеній Яценюк на КБФ 21 лютого 2025
Верховна Рада має ухвалити резолюцію щодо виборів через пів року після всеосяжної мирної угоди, - Арсеній Яценюк
20:23
Ілон Маск
"Три роки тому Росія зайшла занадто далеко, а тепер - українська влада": Маск пояснив зміну риторики щодо підтримки Києва
20:16
Огляд
"Бруталіст"
Коли "Безвихідь" не тупик: що подивитися у вихідні
20:04
OPINION
Прозорість. Відкритість. Залученість Європи
19:56
дитячий вагон Укрзалізниці
Укрзалізниця відкрила продаж квитків на перший дитячий вагон у міжнародному сполученні
19:54
Оновлено
США Україна
Україна та США все ще працюють над угодою про рідкісноземельні метали, – ЗМІ
19:36
Болгарія
Парламент Болгарії схвалив декларацію про неучасть збройних сил у військових діях в Україні
19:33
наслідки атаки на Гуляйполе
Росіяни атакували КАБами Гуляйполе на Запоріжжі: троє поранених
19:31
Берлінале. Прем'єра Стрічки часу
Світова прем’єра української "Стрічки часу" зірвала 10-хвилинні овації на Берлінале
19:18
Анджей Дуда та Дональд Трамп
Дуда й Трамп проведуть зустріч на вихідних, - ЗМІ
19:15
На замовлення РФ підірвав авто військового прокурора: СБУ та Нацполіція затримали агента ФСБ, який готував теракт в Одесі
19:13
віце-президент США Джей Ді Венс
Віцепрезидент США Венс заявив, що в українців немає "надійного шляху до перемоги"
19:08
Ексклюзив
військові РФ
У зоні відповідальності 80-ї ОДШБр усі підрозділи КНДР на Курщині ліквідовано, - Гайдащук
18:45
Папа Римський Франциск
"Вставав поснідати": Ватикан повідомив, що стан госпіталізованого Папи Франциска поліпшився
18:44
На фото: Артем Пивоваров
Пивоваров презентував пісню "Блакить твоїх очей" на слова Сосюри
Більше новин