В окупованому Криму ФСБ затримала українських рибалок
Російська ФСБ затримала поблизу окупованого Криму українське риболовне судно
Про це повідомляє "Крим. Реалії".
Судно ЯМК-0041, портом приписки якого є Очаків, затримали на захід від мису Тарханкут. У ФСБ стверджують, що судно затримали за вилов камбали-калкана. Екіпаж у складі 5 громадян України затримали та доставили на окупований півострів.
Помічник керівника ДПСУ Олег Слободян в ефірі "112 Україна" підтвердив затримання росіянами українського судна та припустив, що капітан самовільно скерував його на окуповану територію без узгодження з прикордонниками.
"Судно не оформлялося на вихід за лінію державного кордону України, і сказати, яким чином і чому судно порушило державний кордон України і опинилося в зоні, яка нами вважається тимчасово окупованою Росією, поки важко. Швидше за все, капітан судна прийняв таке рішення і подався туди, де, на його думку, буде краще вилов, і знехтував ризиками бути затриманим прикордонними силами країни-окупанта", - сказав Слободян.
Водночас миколаївське видання "Новости-N" раніше повідомляло про неодноразове затримання українськими правоохоронцями судна ЯМК-0041 із незаконно виловленою червонокнижною рибою.
Постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін заявив, що російська окупаційна влада, затримавши українське риболовецьке судно, порушила норми міжнародного морського права.
"Ми бачимо черговий факт грубого порушення окупаційною владою Росії норм міжнародного морського права у водах Чорного моря. Вони затримали маломірне судно, що здійснює відповідний вилов риби. Вони роблять це виключно в економічній зоні України, і я впевнений, що всі українські правоохоронні органи вживатимуть всіх необхідних заходів для оцінки цих подій. Також, думаю, це буде враховано арбітражем з морського права", - сказав Бабін.
Чиновник також зазначив, що російський корабель "Аметист, який затримав ЯМК-0041, не вперше переслідував українських рибалок.
"ЯМК-0041 був затриманий російським судном "Аметист", який до того вже неодноразово, виконуючи злочинні накази російської влади, переслідував українських рибалок у водах Криму. Ми вже маємо окремі провадження про незаконні дії цього судна. Не тільки в українській юрисдикції, але навіть у російській: наскільки мені відомо, в Москві дії російських прикордонників вже оскаржили українські рибалки", - сказав Бабін.
Напередодні, 3 травня, Держприкордонслужба України попередила, що Росія вдалася до зупинки та огляду суден, які прямують в Україну.
"Прикордонниками Донецького прикордонного загону зафіксовано вже декілька випадків зупинки РФ невійськових суден для їх огляду. Судна, починаючи з 30 квітня, окупанти зупиняють щодня для огляду та ідентифікації суднокоманди. Зазначимо, що ніяких зауважень при цьому не слідує, однак росіяни почали жорстку політику затримання та огляду суден, які прямують в бік України.", - йдеться у повідомленні ДПСУ.
Так, 30 квітня, під час оформлення в Маріупольському порту теплоходу (в суднокоманді - громадяни Туреччини, Грузії, Єгипту, Нігерії), що слідував за маршрутом Греція (Чіос) - Україна (Маріуполь), судно під час проходження Керченської протоки було зупинено прикордонним вартовим кораблем ФСБ РФ. Окупантами був здійснений огляд судна та проведено ідентифікацію членів суднокоманди. Зауважень з боку окупантів не послідувало.
Того ж дня таким самим чином було зупинено теплохід, що прямував за маршрутом Ізраїль (Ашдод) - Україна (Маріуполь), а його суднокоманда складалася з українців. Наступного дня представники країни-агресора зупинили теплохід під прапором Болгарії (серед екіпажу - громадяни Болгарії), прямуючого за маршрутом Італія (Ногаро) - Україна (Маріуполь).
Деякі судна перевіряють по кілька разів. Так, під час оформлення теплоходу під прапором Мальти (серед екіпажу: 16 громадян України та 2 громадянина Туреччини), прямуючого за маршрутом Італія (Монфальконе) - Україна (Маріуполь), судно під час проходження Керченської протоки було зупинено таким же чином, а вже під час слідування судна рекомендованим курсом в Азовському морі по траверзу Бердянскої Коси його знову було зупинено окупантами для повторного огляду і ідентифікації членів суднокоманди.
До цього окупантами було зупинене судно під прапором Панами (судокоманда в складі громадян Туреччини і Грузії), який прямував за маршрутом Італія (Маргера) - Україна (Маріуполь).
- Актуальне
- Важливе