Крокодил з хвостом дельфіна: вчені знайшли "загублену ланку" в еволюції
Дослідники встановили, що скам'янілості, яким близько 180 мільйонів років, належали незвичайній тварині - крокодилу з хвостовим плавцем, схожим на такий у дельфінів
Відкриття, як відзначають вчені, дозволяє пролити світло на те, як деякі древні крокодиломорфи еволюціонували в дельфіноподобних істот. Дослідження було опубліковане в журналі PeerJ, коротко про нього повідомляється в прес-релізі на сайті Phys.org.
Скам'янілості, знайдені на північному сході Угорщини в 1996 році, як з'ясували автори нової роботи, належали раніше невідомого виду, що отримав назву Magyarosuchus fitosi.
У цієї тварини, як можна побачити на зображенні згори (художньому представленні стародавньої істоти), був довгий хвіст, схожий на хвіст дельфіна.
За словами дослідників, Magyarosuchus fitosi був одним з найбільших прибережних хижаків юрського періоду (тривав приблизно з 201 млн років тому до 145 млн років тому). У довжину тварина досягала приблизно п'яти метрів і, як повідомляють автори роботи, мав риси, характерні для двох роздільних груп доісторичних крокодилів.
Так, у представників одного з сімейств - телеозаврідів - були кістяні захисні нарости на спині і череві, а також кінцівки, пристосовані до ходіння по землі. У іншої ж групи, метріорінхід - на місці лап і плавця були плавники і не було броні.
Новий же вид, як підкреслюється, мав серйозну броню, однак разом з тим і хвостовий плавець. Це і навело фахівців на припущення, що Magyarosuchus fitosi є відсутньою ланкою між двома даними групами.
Доктор Марк Янг (Dr. Mark Young) з Единбурзького університету, співавтор нової роботи, зазначає: "Дані скам'янілості дозволяють побачити, як крокодили почали еволюціонувати в дельфіно- і китоподібні форми більш ніж 180 млн років тому. Наявність як кістяної броні, так і хвостового плавника вказує на велику різноманітність крокодилів юрського періоду".
- Завдяки комп'ютерному моделюванню вчені з'ясували, що астероїд, який викликав вимираннядинозаврів, заповнив атмосферу сіркою і вуглекислим газом.
- Французькі і бельгійські вчені виявили новий вид динозаврів, в яких були масивні щелепи, схожі на ножиці.
- Вчені виявили в колекції музею в німецькому Ганновері найбільшу серед відомих на даний момент викопну морську рептилію
- У Чилі дослідили рештки "динозавра-Франкенштейна", який складається з частин тіла непов'язаних між собою видів.
- Науковці Оксфордського університету (Велика Британія) виявили у бурштині 2 кліщів, яким приблизно 100 млн років.
- Палеонтологи вивчають кістки стародавньої пернатої істоти, яка може бути досі невідомим видом хижих водоплавних динозаврів.
- Актуальне
- Важливе