live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Крокодил з хвостом дельфіна: вчені знайшли "загублену ланку" в еволюції

Дослідники встановили, що скам'янілості, яким близько 180 мільйонів років, належали незвичайній тварині - крокодилу з хвостовим плавцем, схожим на такий у дельфінів

Відкриття, як відзначають вчені, дозволяє пролити світло на те, як деякі древні крокодиломорфи еволюціонували в дельфіноподобних істот. Дослідження було опубліковане в журналі PeerJ, коротко про нього повідомляється в прес-релізі на сайті  Phys.org.

Скам'янілості, знайдені на північному сході Угорщини в 1996 році, як з'ясували автори нової роботи, належали раніше невідомого виду, що отримав назву Magyarosuchus fitosi.

У цієї тварини, як можна побачити на зображенні згори (художньому представленні стародавньої істоти), був довгий хвіст, схожий на хвіст дельфіна.

null

За словами дослідників, Magyarosuchus fitosi був одним з найбільших прибережних хижаків юрського періоду (тривав приблизно з 201 млн років тому до 145 млн років тому). У довжину тварина досягала приблизно п'яти метрів і, як повідомляють автори роботи, мав риси, характерні для двох роздільних груп доісторичних крокодилів.

Так, у представників одного з сімейств - телеозаврідів - були кістяні захисні нарости на спині і череві, а також кінцівки, пристосовані до ходіння по землі. У іншої ж групи, метріорінхід - на місці лап і плавця були плавники і не було броні.

null

Новий же вид, як підкреслюється, мав серйозну броню, однак разом з тим і хвостовий плавець. Це і навело фахівців на припущення, що Magyarosuchus fitosi є відсутньою ланкою між двома даними групами.

Доктор Марк Янг (Dr. Mark Young) з Единбурзького університету, співавтор нової роботи, зазначає: "Дані скам'янілості дозволяють побачити, як крокодили почали еволюціонувати в дельфіно- і китоподібні форми більш ніж 180 млн років тому. Наявність як кістяної броні, так і хвостового плавника вказує на велику різноманітність крокодилів юрського періоду".

null

 

новини партнерів

25 січня, 2020 субота

24 січня, 2020 п'ятниця

25 січня, 2020 субота

24 січня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати