live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В Індії знайшли рештки водорості віком 1,6 млрд років

Група дослідників, що представляють Національний музей природної історії в Стокгольмі, виявила в покладах осадових порід в Індії відбиток найдавнішої водорості, вік якої оцінюється в 1,6 мільярда років

Результати свого дослідження вчені представили на сторінках наукового видання PLOS Biology.

За словами фахівців, це відкриття дозволяє уточнити дату, коли на Землі з’явилися перші багатоклітинні рослини і організми в цілому.

За допомогою сучасних технологій вивчивши форму, розмір і структуру скам’янілості, фахівці прийшли до висновку, що вона, ймовірно, приблизно на 400 мільйонів років старше попереднього «рекордсмена» – багатоклітинного організму під назвою Bangiomorpha, відбиток якого був знайдений на території Канади у 2000 році.

«Розквіт» багатоклітинного життя почався лише близько 600 мільйонів років тому. Однак Bangiomorpha, а слідом за нею і нова знахідка дозволяють припустити, що багатоклітинні рослини існували на Землі давно. Із сучасних організмів вони, судячи з усього, були найбільш схожі на червоні водорості.

Сьогодні червоні водорості найчастіше зустрічаються в морських, а не прісноводних водоймах, і в більшості випадків це досить великі рослини, але зустрічаються і мікроскопічні представники цього загону. Дослідники відзначають, що відбитки збереглися протягом 1,6 мільярда років завдяки тому, що кисень у воді, в якій водорості в ті часи жили, практично був відсутній.

Все по темі

новини партнерів

16 грудня, 2018 неділя

15 грудня, 2018 субота

16 грудня, 2018 неділя

15 грудня, 2018 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати