//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Фітотерапія часто є спробою заробити: Супрун розповіла, чому трави не завжди корисні


фото: з відкритих джерел
Частіше всього оголошення з рекламою фітотерапії є маніпуляцією та спробою заробити гроші на довірі людей та їхньому бажанні швидко та легко одужати

Про це заявила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

Причина не в тому, що рослини не мають лікувальних властивостей. Навіть більше, багато сучасних препаратів також містять активні речовини, що є в рослинах. Втім, їхнє застосування у медицині, відрізняється правильним способом збирання, тривалою фармацевтичною підготовкою, різноманітними дослідженнями та ретельною діагностикою у лабораторіях. А саме лікування відбувається під наглядом лікаря і лише в комплексі з лікуванням іншими лікарськими засобами.

Як повідомляє Супрун,  фітотерапію, як спосіб одужати, часто пропонують не медичні працівники. Вони позиціонують траволікування, як панацею, часто надають послуги за великі гроші, забирають у пацієнта час, який можна витратити на похід до лікаря й можуть зашкодити здоров’ю. 

Хоча трави здаються нешкідливими, деякі з них можуть бути потенційно небезпечними та привести до серйозного отруєння організму. Активні речовини, що містяться в рослинах, мають різну хімічну природу і впливають на організм неоднаково.

Концентрації речовин теж може відрізняється - наприклад, у фази життєвого циклу (до, під час і після цвітіння). У різних частинах однієї і тієї ж рослини можуть відрізнятись не тільки концентрації речовин, але і їх якісний склад. Самостійно, без належних знань і обладнання, контролювати правильну дозу лікарської речовини у рослині дуже складно.

Крім того, особливість впливу лікарських рослин на організм людини полягає в тому, що поява лікувального ефекту (як і побічного) може спостерігатися тільки після тривалого прийому рослинного препарату. Ви можете навіть не помітити чому та як з’явилися певні проблеми зі здоров’ям і навіть не згадаєте причину. Тому для лікування обов’язково потрібен догляд і консультації фахового лікаря.

МОЗ України підготувало законопроект, який скасовує видачу спеціального дозволу від МОЗ на заняття народною медициною.

Як зазначає Супрун, міністерство охорони здоров’я не може надавати дозвільні документи на методи, безпечність та ефективність яких неможливо гарантувати. 

 

новини партнерів

‡агрузка...

19 травня, 2019 неділя

19 травня, 2019 неділя

18 травня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати