Росіяни, як і болгари, не є слов'янами, - Академія наук
2 народи, які розмовляють слов'янськими мовами, за своїми етнічними ознаками до слов'ян не належать
Про це заявив доктор історичних наук, старший науковий співробітник Інститу історії України НАН Борис Черкас в ефірі авторської програми Миколи Княжицького на телеканалі Еспресо.TV.
"Серед слов’янських народів є два народи, які не є об’єктивно слов’янами, але слов’янізувалися - це болгари й росіяни. Проблема в тому, що болгари якраз це не приховують, а навпаки, показують таким чином всю багатогранність історії, її унікальність, уміння знаходити спільну мову між тюрками і слов’янами. У Російській історії все навпаки: вони ображаються, коли ти їм кажеш таке, вони цього не визнають і ніколи не визнають. І поки вони будуть визнавати Київ своєю історією, то ми будемо мати ці проблеми, - які мали в минулому, сьогодні маємо і будемо в майбутньому мати", - зазначив історик.
Помилка росіян полягає ж у тому, пояснив Черкас, що вони починають свою історію не зі своєї території, а з чужої, оскільки чомусь прив'язуються до династії Рюриковичів, котрі, насправді, правили у різних куточках Європи.
Читайте також: Борис Черкас: дізнатися все про свою минувшину, яка б вона не була скандальна чи болюча
" ....Більшість народів Європи ведуть свою історію за етнічною ознакою: існує народ, на цій території відбувається його генеза, і ті державні форми, які тою чи іншою мірою приймала ця історія - то це все їхня історія. У росіян трохи по-іншому. Вони свою політичну тяглість тягнуть від династій. Вони виходили від того, що у них колись князі були Рюриковичі, значить все, де правили Рюриковичі, зокрема Київ, є їхньою історією. Ну Рюриковичі у нас взагалі багато де правили, вони і на Балканах були, і в Прибалтійському регіоні. Тому відповідно, це доволі штучна концепція, яку ставив у свій час ще під сумнів їхній історик Кричевський, що за етнічною ознакою їм треба виводити зовсім з іншого регіону і від іншого народу, - не слов’янського, - свою історію", - зазначив науковець.
Росіяни є фіно-уграми й повинні історію свою починати від них, наголосив Черкас:
"В основі у них ідуть ці племена".
Що ж стосується етнічної приналежності європейських династій, то у них її взагалі не було, додав він.
"Династії взагалі не мали ніякого відношення до свого етнічного походження з точки зору сприйняття їх суспільством. Бо одружувалися вони не по коханню... Навіть зараз Британія - британська королівська родина ж не є англійцями, - вони ж вихідці з Німеччини. Відповідно, французами довгий час правили представники теж германського народу. Французька Нормандія від слова нормани,- ті ж скандинави. Так само й у нас, - це була типова ситуація, коли династія могла бути прийшлою", - зауважив Черкас.
- Нагадаємо, на цьому ж ефірі Черкас розповів, що в давнину і в козацькі часи українці не вважали, що Київська Русь зникла. Тоді думали, що просто змінилася правляча династія.
- Актуальне
- Важливе