//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В давнину і в козацькі часи українці не вважали, що Київська Русь зникла. Просто змінилася правляча династія, - історик

До знищення царизмом Запорозької Січі, Гетьманщини й повної окупації України військами Російської імперії українці ніколи не сприймали Київську Русь, як факт з минулого. Вона продовжувала для них існувати, позаяк в окремих удільних князівствах, а пізніше - у воєводствах, при владі лишалися князі, чиї роди походили із середньовіччя

Про це заявив доктор історичних наук, старший науковий співробітник Інститу історії України НАН Борис Черкас в ефірі авторської програми Миколи Княжицького на телеканалі Еспресо.TV.  

Окрім того, наголосив він, для цього існували відповідні правові підстави.

"Юридично Київська Русь як Князівство існувало, тільки помінявся династ: спочатку були Рюриковичі, потім стали Гедиміновичі, - але як було Київське князівство, так і залишилося до кінця 15 століття. Відповідно, Литва в цьому плані була зв’язним ланцюгом між Київською Русю і уже новим часом. І те, що козацтво там виникло і стало продовженням цих державницьких традицій – це передусім", - пояснив він.

Читайте такожБорис Черкас: дізнатися все про свою минувшину, яка б вона не була скандальна чи болюча

Після Гедиміновичів давні княжі роди представляла династія Острозьких.

За його словами, в 17 ст. коли Богдан Хмельницький або його представники наводили аргументи, чому вони хочуть мати незалежну державу, чому хочуть мати самостійність, вони теж посилалися до періоду князівства Литовського. 

"Або скажемо по-іншому - вони його не відділяли від Київської Русі", - додав Черкас.

Право Київської Русі, пізніше оформлене під назвою Литовських статутів, діяло на Правобережжі аж до 18 ст. Й цим українці, як європейська політична нація, цивілізаційно відрізнялися від невпорядкованого побуту росіян.

 

новини партнерів

‡агрузка...

23 травня, 2019 четвер

22 травня, 2019 середа

23 травня, 2019 четвер

22 травня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати