Берег Азову захистять три термінових кроки, - Чмут
Україна має бути готовою до збройного захисту власної частини Азовського узбережжя як технологічно, так і політично
Про це заявив військовий експерт Тарас Чмут в ефірі Еспресо.TV.
Передусім зараз слід подбати про наступні три кроки, зазначив він.
На думку експерта, вони полягають у наступному:
"Потрібно створити систему берегових постів висвітлення надводної обстановки.
Наступний крок - це створення корабельно-катерних патрульних груп, які можуть швидко опиняться у будь-яких місцях акваторії, швидко реагувати на загрози
Бути готовими до збройного конфлікту".
Останній крок передбачає відповідне озброєння, додав Чмут.
"На сьогодні у нас в країні немає протикорабельних ракет - ані берегових, ані корабельних, ані авіаційних. Відповідно нам немає чим знищувати кораблі противника. Є перспективна розробка у вигляді "Нептуна", але не зрозуміло через скільки років чи десятиліть вона буде доведена до якісного серійного зразка й буде прийнята на озброєння. А криза у нас є зараз", - пояснив експерт.
Згідно наведених ним даних, в Україні на Азовському морі до 20 одиниць корабельно-катерного складу, "серед яких лише одна одиниця має артилерійське озброєння".
"Решта має кулеметне озброєння", - наголосив Чмут.
Довідка
Як вже повідомлялося, після спорудження Керченського мосту (або, як його ще називають, мосту Ротенберга) росіяни почали блокувати судна, які прямують до українських портів в Азовському морі. Частина з них тепер не може потрапити туди через вже згаданий міст, інші ж - повально перевіряються російськими силовиками. Окрім того, доступ до портів інколи блокується під приводом "навчань".
На думку представника "Майдану закордонних справ", головного редактора порталу Black Sea News Андрія Клименка, виникають занепокоєння, що в такий спосіб Кремль розпочав підготовку до можливої окупації прибережних районів Донецької й Запорізької областей.
При цьому Україна вже закрила доступ до деяких місцевостей у цих районах.
- Актуальне
- Важливе