live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Штрафи до 100 тисяч грн, заборона публікацій у ЗМІ: що Барна пропонує за прояв сексуальної орієнтації

Минулого тижня у Верховній Раді зареєстрували законопроект, який передбачає заборону публічного прояву будь-яких видів сексуальної орієнтації

Однак спочатку до проекту закону не додали пояснювальну записку, яка б пояснювала суть гіпотетичних змін. Пізніше текст законопроекту опублікував на своїй сторінці у Facebook його автор - нардеп Олег Барна. Тепер відомо, що мають на увазі ініціатори законопроекту "під забороною прояву сексуальної орієнтації".

В обґрунтуванні йдеться про так званий занепад українського суспільства. Причиною цього є "радикалізм, насилля, пропаганда порнографії". І, на думку ініціаторів законопроекту, продовженням цього логічного ланцюга є "різного типу сексуальні марші, публічні виступи, рекламою того чи іншого виду сексуальної орієнтації особи".

Наприклад, весілля теж є проявом сексуальної орієнтації і, виходячи із законопроекту, вони теж підпадають під загрозу.

Але мова в обґрунтуванні йде про Марш рівності, який напередодні оприлюдення законопроекту проходив у Києві.

"Виникає необхідність обмежити публічні заходи такого характеру для доступу не тільки дорослих людей, а особливо для підростаючого покоління і заборонити такі публічні марші, виступи тощо. Подібні заходи громадяни можуть проводити в своїх приватних, закритих клубах, без доступу дітей чи місцях, від яких інформація про ці заходи мимоволі не буде поширюватися за межі території проведення цього заходу чи на людей, які не перебувають на даній території".

Тому Олег Барна пропонує заборонити:

  • проведення маршів, яка "спрямовані на пропаганду будь-якого виду сексуальної орієнтації";
  • виробництво та обіг продукції, яка містить інформацію про сексуальну орієнтацію особи або пропагує будь-який вид сексуальної орієнтації;
  •  поширення інформації щодо сексуальної орієнтації особи або пропаганди будь-якого виду сексуальної орієнтації особи у ЗМІ;
  •  поширення інформації щодо сексуальної орієнтації особи або пропаганди будь-якого виду сексуальної орієнтації особи на телебаченні та радіо.

Покарання за порушення передбачається у вигляді штрафів.

Виготовлення, поширення продукції, яка містить інформацію про сексуальну орієнтацію особи, або публічні дії, спрямовані на пропаганду  будь-якого виду сексуальної орієнтації можуть потягти на штраф від 300 до 3000 неоподаткованих мінімумів та громадські роботи від 20 до 60 годин. Тобто, у цьому разі можна буде "влетіти" на суму від 5100 грн до 51 000 грн.

Ті самі дії, вчинені повторно, або з використанням ЗМІ тягнуть на штраф від 600 до 6000 неоподаткованих мінімумів та громадські роботи від 40 до 60 годин. Тут мова йде про суму від 10 200 грн до 102 000 грн.

Під публічними діями маєтся на увазі "публічну, чи приховану пропаганду сексуальної орієнтації людини (публічні марші, відкриті зібрання, фестивалі, публічне використання специфічної символіки, поширення тематичних матеріалів у ЗМІ)".

Наразі законопроект опрацьовується на профільних комітетах.

 

новини партнерів

14 липня, 2020 вівторок

14 липня, 2020 вівторок

13 липня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати