live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Шведи масово виробляли пиво вже у залізному віці, - дослідження

Археологи з Лундського університету знайшли обпалені пророщені зерна, які свідчать про те, що в Скандинавському регіоні солод для пивоваріння робили вже в залізному віці

Про це йдеться у матеріалі на Springer.link.

Знахідки, зроблені в Уппокре (Uppåkra) на півдні Швеції, говорять про масштабне виробництво пива, можливо, для святкувань та обміну.

Довідка:

Уппокра - наразі найбільше з виявлених на півдні Скандинавії поселень залізного віку. Протягом більш ніж тисячі років, з I століття до нашої ери до X століття нашої ери, це був густонаселений політичний і релігійний центр. Про багатство і значущості поселення, а також про розвиненість ремесел свідчить безліч знахідок предметів розкоші - прикрас, скляного посуду та ін.

"Ми виявили обвуглений солод в околицях низькотемпературних печей, розташованих в окремій частині поселення. Знахідки датуються 400-600 роками, так що це одне з найбільш ранніх свідчень про пивоваріння в Швеції", - каже фахівець з археоботаніки Мікаель Ларссон.

Те, що пиво було важливим продуктом для древніх товариств в різних частинах світу, не є новиною. Збережені документи і зображення свідчать, що в Месопотамії пиво варили за чотири тисячі років до нашої ери.

 Однак письмових свідчень про історію Скандинавського регіону до 1200-х років нашої ери немає, і знання про давнє виробництво пива базуються тільки на даних археоботаніки. Вчені відбирають проби грунту, де зазвичай містяться обвуглені рослинні елементи. Грунт змішують з водою, обвуглені частинки спливають, і їх пропускають через тонку сітку. Потім зразки висушують і вивчають під мікроскопом.

"Ми часто знаходимо зерна при розкопках, але вкрай рідко вони знаходяться в оточенні, що свідчить про те, як саме вони перероблялися. Пророщені зерна, знайдені поряд з низькотемпературною піччю, говорять про те, що вони повинні були стати солодом для пивоваріння. Досліджувана піч і обпечене зерно були знайдені поблизу від інших аналогічних печей, але поруч не було ознак житлового кварталу. Тому ймовірно, що масштабне виробництво солоду вели в особливій зоні поселення, призначеної для святкувань або обміну", - каже Ларрсон.

Ранні сліди солоду, пов'язані з пивоварінням, були знайдені поки тільки в двох інших поселеннях в Скандинавії: в Данії, датованому приблизно 100 роком нашої ери, і в Екторпі, на острові Еланд, приблизно 500 року нашої ери.

"На інших розкопках в Скандинавії були знайдені сліди восковниці, що свідчить про пивоваріння. У давнину ця рослина використовувалося для зберігання і ароматизації пива", - додає вчений.

Довідка: 

Залізний вік - епоха в первісній і ранньокласовій історії людства, що характеризується поширенням металургії заліза і виготовленням залізних знарядь; тривав приблизно з 1200 р. до н.е. е. до 340 р. н. е.

Читайте також: Як приготувати смачний алкоголь вдома: Бейліз, бехерівка та мандариновий лікер

 

новини партнерів

‡агрузка...

22 лютого, 2019 п'ятниця

22 лютого, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати