live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Польщі протягом 10 років знищувалися "комуністичні" архіви

Сотні сторінок архівних документів періоду Польської Народної Республіки були знищені в 2000-2009 році

У Польщі були зафіксовані численні випадки знищення документів у військових архівах у Гдині, Новому Дворі Мазовецького і Рембертуві з 2000 по 2009 роки.

Про це повідомляє "Польське радіо".

"Масштаб збитків є величезним, стосується сотень тисяч сторінок, серед яких були безцінні - з точки зору досліджень і архівів - матеріали періоду Польської Народної Республіки", - йдеться в комюніке Військового історичного бюро.

У повідомленні наголошується, що особливо обурливим факт знищення в 2000-2009 роки документів органів безпеки комуністичної держави, незважаючи на те, що вже діяв закон про Інститут національної пам'яті від 1998 року. Згідно з цим законом, люди або установи зобов'язані передавати такі матеріали в архів Інституту національної пам'яті, а їх знищення підлягає покаранню. Серед знищених документів цього періоду були, зокрема, такі, які стосувалися тодішнього Міністерства громадської безпеки, судів і прокуратур сталінського періоду, Військової інформаційної служби і командування Військ охорони прикордоння.

Як повідомляється, втрачені тисячі сторінок документів, важливих для дослідження комуністичного минулого, зокрема про співпрацю з СРСР та іншими комуністичними державами, про ядерну зброю, персональні документи, звіти про настрої в Польському народному війську, цензорські матеріали, документи партійних та молодіжних організацій.

Все по темі

новини партнерів

‡агрузка...

23 лютого, 2019 субота

23 лютого, 2019 субота

22 лютого, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати