.

Польський сейм змінив скандальний закон про Інститут нацпам’яті

Сейм Польщі ухвалив зміни до оновленого закону про Інститут національної пам’яті, скасувавши кримінальну відповідальність за згадку про причетність поляків до воєнних злочинів

Про це повідомляє TVN24.

За зміни до закону проголосували 388 депутатів, проти - 25.

Проект змін до закону був внесений до Сейму прем’єром Польщі Матеушем Моравецьким і передбачав скасування статті щодо кримінальної відповідальності за згадку про причетність поляків до злочинів нацистів, а також статті, що поширює таку відповідальність навіть на іноземців.

Сейм Польщі вніс проект до порядку денного і після бурхливих дискусій ухвалив у першому читанні, після цього депутати відразу перейшли до другого читання.

При цьому в законі залишили положення про "злочини українських націоналістів" та відповідальність за їхнє заперечення.

  • Нагадаємо, закон про Інститут національної пам'яті, зокрема, забороняв згадувати причетність поляків до Голокосту та передбачав кримінальну відповідальність за використання формулювання "польські табори смерті".
  • Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон та заявив, що звернеться до Конституційного Трибуналу за роз'ясненнями щодо ст. 55 закону, які, ймовірно, з'являться вже після набуття законом чинності.
  • Верховна Рада ухвалила постанову щодо цього польського закону. Українські нардепи наголосили, що закон піддає небезпеці майже мільйон українських трудових мігрантів у Польщі, а також історично-культурні пам'ятки.
  • США висловили розчарування рішенням Дуди підписати закон.
  • Ізраїль готує відповідь на скандальний польський закон.
Все по темі

новини партнерів

5 грудня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати