//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Портовики Чорноморська пригрозили заблокувати роботу через передачу підприємства китайському операторові

Портовики Чорноморська пригрозили заблокувати роботу підприємства

Лідер профспілки ДП МТП "Чорноморськ" Сергій Бризгалов в ефірі Першого Одеського каналу заявив про те, що портовики готові піти на радикальні заходи аж до блокування роботи порту, якщо Міністерство інфраструктури продовжить передачу підприємства китайському контейнерному операторові Hutchison Ports на нинішніх умовах. За словами профспілкового лідера, ні він, ні портовики не вірять обіцянкам міністра Володимира Омеляна, оскільки бачать явну розбіжність справ із словами.

"19 червня у нас відбулася зустріч з міністром. Він завірив, що усі соціальні зобов'язання, які виписані в колективному договорі порту, а це зобов'язання міністерства на період реформування морських портів - усі будуть виконані. В першу чергу будуть збережені робочі місця. Але я не вірю міністрові. Тому що буквально через декілька днів після цієї зустрічі ми дізналися про новий хід МІУ, яке знову передає потужності порту інвесторові абсолютно без всяких гарантій", - заявив Бризгалов .

Він підкреслив, що згідно з умовами, виставленими міністерством Hutchison Ports, останній бере на роботу всього 250 людей. І не відразу, а протягом року. Фактично працевлаштованими можуть залишитися 25 портовиків.

"Ми налаштовані категорично. Ми попередили міністра. Ми готуємо позовні заяви до судів, ми готуємо блокування роботи порту. Ми не припустимо його передачі на бандитських умовах. Ми не сумніваємося, що це чергова корупційна схема, в якій зав'язані не лише чиновники міністерства на чолі з міністром, але і чиновники більш високого рівня", - заявив профспілковий лідер.

Він відмітив, що в інших випадках МІУ виставляє реальні вимоги компаніям, які заходять в порт і стежить за їх виконанням.

"До нас зайшла компанія European Agroinvestment Ukraine, яка підписала з нами угоду і бере на роботу усіх працівників 2-го терміналу. Там працює 239 чоловік. Впродовж 2-х років інвестор зобов'язався вкласти в розвиток 250 млн дол. Вантажообіг 2-го терміналу складає сьогодні 30 тис. тонн в місяць. За умовами договору, в перший рік оренди інвестор доводить вантажообіг до 1,5 млн тонн. За другий рік - до 8 млн тонн. Ось це і є реальні умови. І це те ж саме міністерство, яке виставляло їх інвесторові. Тобто там, де приходить реальний інвестор - виставляються реальні умови, а там, де темна схема - не виставляється нічого", - пояснив Бризгалов.

Профспілковий лідер пояснив неприйняття портовиками вимог до Hutchison Ports тим, що умови МІУ умовні. Наприклад, інвесторові виставляють зобов'язання довести вантажообіг до 230 тис. TEU в рік. Раніше ж контейнерний термінал ДП МТП "Чорноморськ" перевалював понад 700 тис.TEU.

"Контейнерний термінал цього року як підрозділ порту заробив вже 14,4 млн грн чистого прибутку в першому кварталі. Тобто ми заробляємо самі близько 2 млн дол. в рік. При цьому інвестор, як прописано в умовах, зобов'язується вкласти в контейнерний і в перший термінал 5 млн дол. і упродовж 5 років. Та ми самі більше 10 млн дол. заробимо за цей час. Тому я говорю - це корупційна схема", - резюмував Бризгалов.

Довідка. Hutchison Ports претендує на оренду причалів 1-6 ДП МТП "Чорноморськ". Відповідні заявки компанія подала у ФДМУ. Hutchison Ports вже стикалася з протестами через жорсткий стиль роботи з персоналом. Одним з найбільших вважається 40-денний страйк докерів в Гонконзі, в ході якого мітингуючі розбили наметове містечко в центрі мегаполісу і більше місяця вимагали від Hutchison Ports підвищення заробітної плати, поліпшення безпеки праці і права відвідувати туалет у будь-який час дня, а не по встановленому компанією графіку.

новини партнерів

‡агрузка...

20 березня, 2019 середа

20 березня, 2019 середа

19 березня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати