В Україні слід відновити діяльність Держкомнацрелігій, - Маломуж
Закриття після перемоги Помаранчевої революції Державного комітету у справах національностей та релігій було "величезною помилкою"
Про це в суботу, 28 липня 2018 року, заявив в ефірі програми "Вердикт" з Сергієм Руденком на телеканалі Еспресо.TV один з колишніх керівників цього відомства по лінії держбезпеки, екс-голова української зовнішньої розвідки, генерал армії Микола Маломуж, який біля 30 років займається питанням створення Помісної церкви.
За його словами, Комітет не був органом управління релігіями, а займався міжконфесійним діалогом з приводу утворення єдиної, незалежної від Москви, автокефальної церкви.
Читайте також: Найбільші православні святині України, які захопив Московський патріархат
Окрім того, наголосив Маломуж, саме завдяки діяльності Держкомнацрелігій чинний московський патріарх Кирило (Гундяєв), котрий тоді очолював відділ зовнішніх відносин РПЦ "здався" у 2003 році: "Він сказав: "А мені виходу нема. Україна тоді об'єдналася і була готова утворити автокефальну церкву. А мені нема куди діватися".
Довідка
Починаючи з 2010 року, справами релігій в уряді займається окремий департамент Міністерства культури.
- Нагадаємо, сьогодні, 28 липня з нагоди 1030-річчя Хрещення Київської Русі-України у Києві спільну 65-тисячну хресну ходу провели УПЦ КП та УАПЦ, які після отримання томосу (указу) константинопольського патріарха Варфоломія про автокефалію України збираються утворити об'єднану Помісну церкву. На чолі колони йшли першоієрархи обох церков і перші особи держави. Також до них долучилися голови УПЦ МП та УГКЦ.
- Учора, 27 липня, середмістям української столиці пройшлися вірні Московського патріархату. У мережі є відео, як учасникам заходу роздавали гроші. Окрім того, під час ходи деякі люди несли ікони з російським царем Миколою II Кривавим, зарахованим РПЦ до "святих" цієї конфесії. Учасники ходи також прославляли патріарха Гундяєва (Кирила).
- Актуальне
- Важливе