live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Шкірки овочів і фруктів очищують воду краще фільтрів, - дослідження

Шкірка і насіння фруктів і овочів можуть очищувати воду від хімічних домішок і забруднення

До такого висновку прийшли хіміки з Дікінсонского коледжу, пише Eurek Alert з посиланням на провідного дослідника проекту Сінді Самет.

Сінді Самет і її учні кілька років проводять експерименти по очищенню води, використовуючи шкірку і насіння більш десятків видів продуктів - від гарбуза до лимона і банана.

Виявилося, що вони видаляють мітелінову синь, свинець і мідь через процес адсорбції - молекули забруднюючих речовин просто поступово зв'язуються зі шкіркою і залишаються ній.

В рамках експериментів шкірку сушили і подрібнювали перед тим, як помістити її в розчин. Виявилося, що насіння лимона можуть видалити 100% іонів свинцю, а шкірка - не більше 96,4%.

"Дуже цікаво, що такий простий метод очищення води цілком може вийти з лабораторії на звичайну кухню", - каже Сінді Самет.

На даному етапі дослідження зосереджене не на побутовому очищенні, а на знищення барвників і іонів важких металів в промислових стоках. Надалі цей спосіб очищення води може стати дешевим і доступним аналогом фільтрів для води.

новини партнерів

‡агрузка...

19 жовтня, 2019 субота

18 жовтня, 2019 п'ятниця

19 жовтня, 2019 субота

18 жовтня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати