live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Шкірки овочів і фруктів очищують воду краще фільтрів, - дослідження

Шкірка і насіння фруктів і овочів можуть очищувати воду від хімічних домішок і забруднення

До такого висновку прийшли хіміки з Дікінсонского коледжу, пише Eurek Alert з посиланням на провідного дослідника проекту Сінді Самет.

Сінді Самет і її учні кілька років проводять експерименти по очищенню води, використовуючи шкірку і насіння більш десятків видів продуктів - від гарбуза до лимона і банана.

Виявилося, що вони видаляють мітелінову синь, свинець і мідь через процес адсорбції - молекули забруднюючих речовин просто поступово зв'язуються зі шкіркою і залишаються ній.

В рамках експериментів шкірку сушили і подрібнювали перед тим, як помістити її в розчин. Виявилося, що насіння лимона можуть видалити 100% іонів свинцю, а шкірка - не більше 96,4%.

"Дуже цікаво, що такий простий метод очищення води цілком може вийти з лабораторії на звичайну кухню", - каже Сінді Самет.

На даному етапі дослідження зосереджене не на побутовому очищенні, а на знищення барвників і іонів важких металів в промислових стоках. Надалі цей спосіб очищення води може стати дешевим і доступним аналогом фільтрів для води.

новини партнерів

23 жовтня, 2018 вівторок

22 жовтня, 2018 понеділок

23 жовтня, 2018 вівторок

22 жовтня, 2018 понеділок

21 жовтня, 2018 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати