США ввели санкції проти турецьких міністрів, Анкара обіцяє відповісти
Міністерство фінансів США запровадило санкції проти міністра юстиції Туреччини Абдулхаміта Гюля та міністра внутрішніх справ Сулеймана Сойлу через їхню причетність до арешту та затримання пастора Ендрю Брансона
Про це йдеться у повідомленні на сайті відомства.
"Ці посадовці очолюють турецькі урядові відомства, відповідальні за серйозні порушення прав людини в Туреччині, і підпадають під заходи згідно з наказом (EO) 13818 "Блокування майна осіб, які причетні до серйозних зловживань або корупції", який спирається на Глобальний акт Магнітського", - йдеться у повідомленні.
Санкції передбачають, що будь-яке майно або майнові інтереси обох міністрів в рамках юрисдикції США заблоковано, і американським громадянам повністю заборонено проводити будь-які операції з ними.
"Неправомірне затримання пастора Брансона та тривале переслідування турецькими чиновниками просто неприйнятні. Президент Трамп чітко дав зрозуміти, що Сполучені Штати сподіваються, що Туреччина негайно звільнить його", - сказав міністр фінансів Стівен Мнучін.
Міністерство закордонних справ Туреччина вже висловило рішучий протест проти рішення США, повідомляє Anadolu.
"Еквівалентна реакцію на це агресивне ставлення буде надано без затримок", - заявили в МЗС
Міністерство закликало адміністрацію США скасувати своє "неправильне рішення".
"Безсумнівно, що рішення, яке без поваги втручається у нашу судову систему, суперечить суті наших відносин і серйозно підриває конструктивні зусилля, спрямовані на вирішення проблем між двома країнами", - йдеться в повідомленні.
Ендрю Брансон утримується владою Туреччини з осені 2016 року, його підозрюють у причетності до спроби державного перевороту. 50-річний Брансон, християнський пастор-євангеліст з Північної Кароліни, 26 липня був відпущений під домашній арешт "через проблеми зі здоров'ям" після 21 місяця за ґратами.
Якщо Брансон буде засуджений, йому загрожує до 15 років в'язниці за "вчинення злочинів від імені терористичних груп, не будучи членом". Він може отримати ще 20 років, якщо його визнають винним у шпигунстві.
- Актуальне
- Важливе