live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Білорусі спецслужби опитують кримських татар про плани на День Незалежності України

Спецслужби Білорусі та міграційні чиновники проводять опитування кримських татар, а також інших етнічних спільнот, які сповідують іслам, про наміри відвідати Україну, зокрема, в День незалежності та в інші святкові дні

Про це повідомив у Facebook голова Меджлісу кримських татар народний депутат Рефат Чубаров.

"Особливий інтерес представники спецслужб Білорусі виявляють до мусульман, які мають родичів в Одеській і Херсонській областях, а також у Києві. Офіційним поясненням такого інтересу називається "вивчення міграційних потоків, родинних зв'язків, рівня релігійного і національного співвідношень в індивідуальній і колективній ментальності мусульманських діаспор", - написав Чубаров.

Питання білоруських спецслужб виглядають наступним чином:

"Чи поїдете до Києва на День незалежності України?"

"Чи відвідуєте взагалі Україну в свята?"

"Наскільки часто ви святкуєте українські свята і чи не суперечить це тлумаченням Корану?"

"Чи підтримуєте ви проголошення Новоолексіївки (Херсонська область) столицею кримкотатарської автономії в Україні?"

"Представники релігійних кіл Білорусі висловлюють здивування проведенням правоохоронними службами подібних досліджень і соціологічних опитувань. Не виключається, що така "зацікавленість" може бути обумовлена ​​завданням, яке могло надійти з Росії: активізація розвідувально-диверсійної діяльності РФ через третю країну з метою загострення міжетнічної і міжрелігійної ситуації в Україні. Наприклад, для звинувачення України в "переслідуванні" не тільки УПЦ МП, але і мусульманських організацій", - зазначив Чубаров.

  • Нагадаємо, у зв'язку з утисками окупованому Криму російськими спецслужбами кримських татар і українців Україна подала до ООН Меморандум щодо здійснення Росією дискримінації. У документі також йдеться про фінансування Росією тероризму.

новини партнерів

12 грудня, 2018 середа

12 грудня, 2018 середа

11 грудня, 2018 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати