live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Люди з "вибуховим" темпераментом не такі розумні, як думають, - дослідження

Люди з "вибуховим" та злісним темпераментом, ймовірно, зависокої думки про свої розумові здібності

Про це пише Science Alert.

Ви схильні до гніву? Тоді, можливо, ви не настільки розумні, як думаєте. Це тому, що гнів сильно пов'язаний з такими рисами, як оптимізм і нарцисизм, які, як правило, призводять до переоцінки своїх здібностей.

"У недавньому проекті я досліджував зв'язок між гнівом і різними пізнавальними функціями", - сказав психолог Марцин Заенковскі з Варшавського університету.

"З огляду літератури я помітив, що гнів значно відрізняється від інших негативних емоцій, таких як смуток, неспокій або депресія. Гнів пов'язаний з оптимістичним сприйняттям ризику і в цілому оптимістичним ухилом".

Він хотів подивитися, чи не має гнів будь-якого стосунку до упереджень на користь власних здібностей людини, тому разом з психологом Гілесом Джігнаком з Університету Західної Австралії розробив експеримент, щоб перевірити його.

Вони обрали 528 осіб і попросили їх пройти опитування, де вони мали оцінити власний характер та інтелект за 25-бальною шкалою. Згодом піддослідні пройшли тест на інтелектуальні здібності. 

Між темпераментом учасників і їх фактичними рівнями інтелекту не було виявлено жодних перетинів. Таким чином, ви можете бути розумним і злим.

Проте, люди з агресивним характером в цілому переоцінювали, наскільки вони розумні. Ця грань гніву - самовпевнений оптимізм - виявилася пов'язана з нарцисизмом. І це може також завдати шкоди міжособистісним відносинам.

"Люди з високим нарцисизмом не встановлюють глибоких, інтимних зв'язків з іншими людьми, а скоріше перевершують і домінують над іншими"- пишуть дослідники в своїй статті.

"Ми припускаємо, що ці труднощі можуть бути пов'язані з думками про перевагу над іншими, особливо в області можливостей. Часто гнів може призводити до таких думок, як "я розумний" і "ти дурний", в свою чергу, викликають проблеми зі створенням позитивних відносин з іншими".

У дослідженні були обмеження. Воно грунтувалося на самооцінці, а не на експерименті. У цих випадках можливо, що оцінка учасниками своєї поведінки неточна.

Таким чином, причинно-наслідковий зв'язок між кореляцією гніву і переоцінкою інтелекту не може бути встановлена ​​на даний момент - потрібні подальші дослідження.

Група зазначила, що вони оцінюють тільки тих, хто схильний до гніву. Майбутні дослідження, за їхніми словами, також можуть дивитися на короткочасний, швидкоплинний гнів, щоб визначити, чи можна спостерігати подібний ефект.

новини партнерів

3 липня, 2020 п'ятниця

3 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати