//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Путін запропонував Трампу низку угод щодо ядерної зброї та озброєння у космосі, - Politico

Президент Росії Володимир Путін висунув президенту США Дональду Трампу низку прохань під час їхньої зустрічі в Гельсінкі, зокрема нові переговори про контроль над ядерною зброєю і заборону зброї в космосі

Про це повідомляє видання Politico з посиланням на отриманий ними російський документ. 

Документ являє собою сторінку запропонованих тем для переговорів, які раніше не публікувалися. За словами радника з уряду США, який надав англомовний переклад документа, Путін поділився його змістом з Трампом під час їхніх перемовин минулого місяця.

Особа, яка надала документ журналістам, отримала його від російських офіційних осіб, які описали його як те, що Путін передав Трампу в Гельсінкі.

Подробиці цього свідчать про те, що Путін як і раніше зацікавлений в збереженні традиційної співпраці двох країн щодо ядерної зброї, незважаючи на всі їхні інші суперечності, сказав один з учасників недавніх неофіційних переговорів з контролю над озброєннями в Москві.

Таким чином, у російському документі пропонується п'ятирічне продовження так званого нового Договору про СНО, який обмежує ядерну зброю. У документі вказано низку областей, в яких дві країни могли б співпрацювати, щоб зменшити ядерну небезпеку і відновити частину втраченої довіри.

Росія пропонує, щоб дві країни "розглянули можливість продовження на п'ять років" договору, термін дії якого закінчується на початку 2021 року, "розуміючи, що існуючі проблеми, пов'язані з реалізацією Договору, будуть врегульовані".

У документі описуються кроки Москви для "підтвердження прихильності" угоді, що стосуються ракет середньої дальності. Йдеться про договір 1987 року між СРСР та США про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, який забороняє використання і випробовування балістичних та крилатих ракет наземного базування з діапазонами від 500 до 5500 кілометрів.

Раніше США звинуватили Росію у порушенні пакту шляхом розгортання крилатих ракет, які мають діапазон понад 500 кілометрів.

У документі також йдеться про перспективу створення нової космічної угоди, що забороняє обом країнам розміщувати зброю на орбіті. Обидві країни мають "обговорити питання про нерозповсюдження зброї в космосі".

США і Росія є сторонами Договору про космос 1967 року, але він забороняє розміщення в космосі лише зброї масового знищення. Вважається, що обидві країни, а також Китай, працюють над протисупутниковою зброєю та іншими наступальними засобами для нападу на космічні об'єкти.

У "путінському" документі порушується питання про зростання напруженості в Східній Європі, тож Вашингтону і Москві пропонується "вжити заходів для запобігання інцидентів при проведенні військової діяльності в Європі, а також для підвищення довіри та прозорості у військовій сфері".

новини партнерів

‡агрузка...

25 квітня, 2019 четвер

25 квітня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати