//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У МЗС розповіли, як просувають у ЄСПЛ справи ув'язнених у Росії українців

Україна намагається прискорити розгляд у Європейському суді з прав людини справ порушення прав українців, ув'язнених у Росії за політичними мотивами

Про це розповів у ефірі Еспресо.TV заступник міністра юстиції України Іван Ліщина.

"Загалом Європейський суд прискорює розгляд таких справ, бо впроваджує нові системи, процедури тощо. Але окреме питання, що стосується тих політв'язнів, які знаходяться у такій ситуації, коли їхньому життю та здоров'ю є небезпека. Щодо чотирьох осіб, по яких у нас була ця інформація, ми звернулися до Європейського суду про надання заходів негайного реагування, встановлення обов'язку РФ надати їм медичне обслуговування. Це так зване "право 39" регламенту суду. Якщо ми отримаємо це рішення, суд буде зобов'язаний розглянути справу в прискореному режимі", - сказав Ліщина.

Дипломат наголосив, що крім обраних міністерством справ готують і нові звернення щодо людей, чиї родичі додатково звернулися з цього ж питання.

"Ми обирали з тих, кого переслідують за політичними мотивами. Ми отримали інформацію від захисників, від прокуратури АР Крим, від МЗС. У нас не було такого, кого б ми вирішили не подавати. Якщо є підстави казати, що його переслідують у РФ по політичних мотивах - підтримка АТО, Майдану, несприйняття Криму як російського - ми всіх подавали. До нас звернулися кілька осіб, які сказали, що не потрапили до цього списку. Ми вже готуємо додаткові заяви", - сказав Ліщина.

Чиновник зазначив, що за час існування ЄСПЛ було розглянуто лише 16 таких справ і Україна наразі активно використовує цю можливість для захисту утримуваних у Росії політв'язнів.

"Щодо загалом розгляду державних заяв. Європейський суд вчиться, Україна теж вчиться брати участь у таких заявах. До того, як Україна звернулася до Європейського суду, він за 50 років свого існування розглянув 16 таких справ. Україна вже подала 5", - сказав дипломат.

За словами Ліщини, ув'язнених у Росії та в окупованому Криму українців піддавали тортурам під час досудового слідства,чинили над ними несправедливий суд, а адміністрація пенітенціарних закладів вигадувала приводи для відправлення їх до штрафних ізоляторів.

новини партнерів

‡агрузка...

21 березня, 2019 четвер

21 березня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати