live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Місцеві ради використали лише 50-75% коштів, виділених урядом Гройсмана на переоснащення шкіл

Попри те, що держава ще в квітні направила на місця 1 млрд грн на Нову українську школу (НУШ), органи місцевого самоврядування наразі використали лише від 50% до 75% коштів цієї субвенції - у громадах, де найгірша ситуація, місяцями не розподіляли отримані від держави кошти

При цьому більшість страждає від того, що українські виробники не можуть повністю задовольнити наявний попит і надсилають листи про те, що доставка меблів відбудеться протягом вересня. Про це розповіла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, передає урядова прес-служба.

"Перше, що потрібно знати: попри затримки всі меблі будуть у школах, адже усі ці гроші цільові, їх неможливо використати ні на що інше, окрім меблів, парт, дидактики для початкової школи. Але загалом ця ситуація, з одного боку, показує незрілість депутатів окремих місцевих рад, що місяцями не могли зібратися разом, аби проголосувати за розподіл коштів, чим затримували процес та не давали грошам піти на закупівлі. Окремих місцевих органів, що не можуть оголосити тендери. З іншого боку існує факт того, що українські виробники, а лише в них ми можемо здійснювати закупівлі, просто не здатні зараз перекрити наявну потребу в обладнанні. Хоча, звісно, проблема з виробничими потужностями була б не настільки сильна, якби всі почали працювати над закупівлями вчасно", - повідомила Гриневич.

Читайте також: Освітня реформа в дії: як набиратимуть першокласників, чи готові вчителі та чи вистачить грошей

Вона додала, що зараз, коли фактично всі органи місцевого самоврядування почали масово проводити тендери, це шкодить й тим місцевостям, де влада всі розподіли зробила вчасно.

«Наразі нам подають зведену інформацію про те, що частка використаних коштів субвенції на НУШ становить від 50% до 75%. Але, чесно кажучи, у низці областей я маю сумніви щодо поданих даних, особливо якщо співставити їх з тим, що подавалося місяць тому. Такі проблеми з поданням інформації існують давно, тому зараз ми робимо систему, яка зв‘яже нас на пряму зі школами, де заклади самі зможуть розповідати про реальні обсяги того, що отримали",  - зазначила міністр.

Читайте також: Школа знань чи школа цінностей. Лілія Гриневич та Любомир Гузар про майбутнє української освіти

Вона окремо наголосила, що в ситуації, яка склалася, дуже важливо все ж не впадати в конфлікти, а дороблювати роботу, що лишилася.

"Також важливо пам‘ятати, що і очільники шкіл, і батьки мають право запитати у своїх органів місцевого самоврядування, скільки коштів з держбюджету область отримала, скільки додала на засадах співфінансування та в які школи було закуплено відповідне обладнання", - наголосили у Кабінеті Міністрів.

Окрім того, в уряді нагадують, що 11 областей повністю використали держсубвенцію на автобуси, закупивши їх для довезення дітей до опорних шкіл.

  • Як вже повідомлялося, на переоснащення шкіл із державного бюджету виділяється 1 млрд 385 млн грн - це найбільша сума, яка коли-небудь витрачалася в Україні на освіту.

новини партнерів

6 серпня, 2020 четвер

5 серпня, 2020 середа

6 серпня, 2020 четвер

5 серпня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати