Росія здає в оренду Китаю черговий мільйон гектарів на Далекому Сході, - ЗМІ
Росія готується здати в оренду Китаю ще близько мільйона гектарів сільськогосподарських земель на Далекому Сході в розрахунку залучити інвестиції і збільшити доходи регіону
Таку пропозицію озвучив інвестиційний директор Агентства Далекого Сходу із залучення інвестицій і підтримки експорту Валерій Дубровський, пише газета South China Morning Post.
За його словами, землі будуть відкриті для іноземних інвесторів, і в Росії розраховують головним чином на попит з боку китайських фермерів, які можуть бути зацікавлені у вирощуванні соєвих бобів, пшениці та картоплі.
Низка китайських компаній вже висловили зацікавленість. Вони можуть отримати близько половини всіх пропонованих земель, ще 25% може відійти інвесторам з Японії і Південної Кореї, повідомив Дубровський. Він наголосив, що всі 3 млн га придатних для АПК площ в Далекосхідному федеральному окрузі тепер доступні фермерам.
Пропонуючи значні площі дешевої землі, Росія прагне зміцнити співпрацю з КНР і, схоже, зацікавленість є з обох сторін, говорить Жан Сі, експерт з вивчення Росії Східно-китайського університету в Шанхаї.
В умовах торгової війни зі США Китай запровадив мита на імпорт американських соєвих бобів, і наразі потребує земель, аби власним виробництвом компенсувати нестачу поставок.
Китайські фермери вже активно забирають в оренду посівні площі за договорами оренди та іншими тимчасовими угодами, зазначає директор російського Інституту кон'юнктури агроринку Дмитро Рилько.
Разом з тим, незважаючи на зацікавленість сторін, ця угода має низку перешкод, додає Сі:
"На російському Далекому Сході (де більшість складають етнічні українці, - ред.) існує політичний опір з боку місцевих жителів - їхню стурбованість викликає масштабний приплив китайських робітників і методи роботи, такі як використання занадто великої кількості пестицидів і добрив".
Рішення відкрити доступ до сільгоспземель для іноземних, у т.ч. числі китайських інвесторів, схоже, було прийнято в Москві, але те, наскільки гладко пройде його реалізація, залежатиме від позиції місцевих жителів, додає він.
- Після початку війни з Україною і, як наслідок, запровадження болючих для російської економіки міжнародних санкцій Кремль посилив співпрацю з Китаєм. Китайські компанії викуповують частки у стратегічних російських концернах.
- У травні 2018 року федерали розігнали мітинг проти вирубок лісів китайцями, який відбувався в Улан-Уде (Бурятія, РФ). Це була перша велика антикитайська акція протесту у сучасній Росії.
- Також в в мережі з'явилося розслідування про те, як китайці вирубують мільйони гектарів тайги на півдні Сибіру.
- Попри це Кремль заохочує тіснішу співпрацю й зближення громадян Росії з китайцями навіть на побутовому рівні - влітку федеральний телеканал "Росія 24" випустив в ефір 30-хвилинну програму "Весільна дипломатія" про переваги шлюбу росіянок з громадянами Китаю.
- Актуальне
- Важливе