У Генштабі розповіли, як планували операцію з деблокування Іловайська
Генштаб передбачав рейдовими діями штурмових загонів 79-ї та 95-ї аеромобільних бригад відсікти угруповання збройних сил РФ та деблокувати підрозділи в Іловайську
Про це під час прес-конференції розповів офіцер Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ полковник Сергій Соболєв, інформує прес-служба відомства.
"Після блокування в Іловайську добровольчих батальйонів МВС, штабом АТО було прийнято рішення щодо їхнього посилення батальйонною тактичною групою 72-ї окремої механізованої бригади, ротними тактичними групами 92-ї та 93-ї окремих механізованих бригад, а також зведеного підрозділу 42-го батальйону територіальної оборони. Було розроблено замисел щодо деблокування міста", – зазначив Соболєв.
За словами представника Генштабу, передбачалося рейдовими діями штурмових загонів 79-ї та 95-ї окремих аеромобільних бригад відсікти угруповання збройних сил РФ та деблокувати підрозділи в Іловайську. Операцію планувалося розпочати з 1 вересня.
Командири добровольчих батальйонів МВС наполягали негайно вивести їхні підрозділи з району Іловайська під гарантії російських військових.
Крім того, підрозділи 72-ї та 93-ї бригад не вийшли на визначені рубежі, а підрозділи 39-го батальйону територіальної оборони, які несли службу на блокпостах поблизу Іловайська, самовільно залишили позиції.
"Це зробило неможливим проведення операції з деблокування та дало змогу підрозділам збройних сил РФ захопити ініціативу. Зважаючи на це, було прийняте рішення щодо виведення наших підрозділів 28 серпня по коридорам, гарантованим російською стороною", - пояснив полковник Соболєв.
Учасник подій під Іловайськом, командир 46-го окремого штурмового батальйону «Донбас-Україна», полковник В’ячеслав Власенко додав, що багато військовослужбовців добробатів вірили гарантіям російського керівництва.
"На жаль, чимало бійців вірили в ці гарантії, але росіяни цинічно порушили домовленості", – зазначив він.
За словами Власенка, під час руху «коридорами», підрозділи спостерігали підтримку з боку ЗСУ.
"Наша артилерія й авіація наносили потужні вогневі удари по російським підрозділам. Так, ударами ракетних військ було знищено оперативну групу російських військ, яка керувала підрозділами, що були введені на територію України", - сказав Власенко.
Наприкінці серпня 2014 року поблизу Іловайська росіяни оточили добровольчі батальйони, підрозділи МВС і ЗСУ, що призвело до значних втрат в особовому складі. За офіційними даними української сторони, тоді під Іловайськом загинули 366 українських військовослужбовців, ще 429 дістали поранень.
14 серпня 2017 року Головна військова прокуратура передала до офісу прокурора Міжнародного кримінального суду інформацію про зібрані докази скоєння військових злочинів підрозділами Збройних сил Росії, зокрема вбивства українських військових у районі Іловайська в 2014 році, для вирішення питання про відкриття кримінального провадження.
- Нагадаємо, внаслідок боїв під Іловайськом у серпні 2014 року 84 українські військовослужбовці досі лишаються зниклими безвісти.
- Під час боїв під Іловайськом (Донецька обл.) у 2014 році загинули понад 200 російських військовослужбовців.
- Актуальне
- Важливе