Міноборони допустило до використання у військах всюдихід-амфібію Argo Aurora
Чи обґрунтована формула “Роттердам+”? Висновки експертиз
Формула "Ротердам +" є економічно обґрунтованою! Такий висновок зробив Київський науково-дослідний інститут судових експертиз (КНДІСЕ)
Зміст
Про це журналістам повідомила юрист Ірина Одинець. Експертиза була призначена Окружним адміністративним судом ще у грудні минулого року. У експертному висновку зокрема сказано: формула визначення ціни на енергетичне вугілля є економічною обґрунтованою, збитків державі надано не було.
“Експертизу замовляла не НКРЕКП. Її замовили опоненти. Вони cамі ж сформували питання. Експертизу призначено ухвалою суду. Отже, жодна сторона не мала впливу на результат”, - заявила Ірина Одинець.
А ще НКРЕКП отримала висновки від міжнародних експертів, зокрема від Європейської Асоціації вугілля та лігніту (EURACOAL). Висновки Асоціації співпали з висновками КНДІСЕ — формула є обґрунтованою. Крім того в EURACOAL констатували - до моменту впровадження в Україні вільного ринку електричної енергії цілком обґрунтовано продовжувати застосовувати підхід, який використовується сьогодні.
Кримінальну справу проти колишніх голови та членів НКРЕКП щодо прийняття так званої формули “Роттердам+” НАБУ порушила майже 18 місяців тому. А ще до порушення кримінального провадження опоненти — політики та громадські діячі - поставили під сумнів формування ціни на енергетичне вугілля. Вони подали позов до Окружного суду Києва.
У грудні 2016-го суд відмовив позивачам у визнанні незаконною постанову «Про затвердження Порядку формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії» №289 від 03 березня 2016 року, однією зі складових якої є індикативна ціна вугілля, яку ЗМІ охрестили «формулою «Роттердам+». Рішення Окружного суду підтримали і апеляційна та касаційна інстанції.
Адвокат Ірина Одинець ситуацію коментує так: “Згідно з чинним Кримінальним процесуальним кодексом, 18 місяців є максимальним розумним терміном для розслідування особливо важких справ. Після спливу 18 місяців правоохоронні органи зобов’язані закінчити досудове провадження і прийняти рішення або про передачу справи до суду з обвинувальним актом, або про закриття справи. Продовження розслідування НАБУ можна пояснити лише тим, що справа є розпіареною. Але керівництво НАБУ, навіть попри політичний тиск, повинно знайти мужність закрити справу”.
Залиште коментар
Читайте також:
- Актуальне
- Важливе
2024, п'ятниця
22 листопада
10:32
Байден розкритикував ордери МКС на арешт Нетаньяху і Галланта та пообіцяв подальшу підтримку Ізраїлю
10:12
Оновлено
Росія запустила "шахеди": у Сумах є загиблі та постраждалі, на Київщині працювала ППО
09:34
Ексклюзив
У пожежному режимі керівництво РФ штовхає особовий склад на штурми, - комбат ударних БпАК "АХІЛЛЕС" про Куп'янщину
08:58
У РФ завод з виробництва СПГ майже законсервований через західні санкції проти російської енергетики
08:33
Росія поставила КНДР понад мільйон барелів нафти за військову допомогу у війні проти України, - BBC
08:30
Оновлено
Росіяни атакували ракетою адмінбудівлю в Кривому Розі: кількість поранених зросла до 32, серед них діти
04:43
"У продовженні цієї війни зацікавлена лише РФ": МЗС України відреагувало на заяву Путіна щодо використання "Орешніка"
2024, четвер
21 листопада
23:04
Другий цьогоріч крок Путіна до ескалації війни, сильної реакції світу немає, - Зеленський про удар ракетою нового типу