//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Російський банк пожалівся Порошенку на санкції: просить переговорів


фото: 1rre
Російський "Внешэкономбанк" надіслав президенту України Петру Порошенку, прем'єр-міністру Володимиру Гройсману, голові МЗС Павлу Климкіну, очільнику Мінекономрозвитку і торгівлі Степану Кубіву та керівнику НБУ Якову Смолію листа з проханням про переговори щодо санкцій та арешту акцій "Проминвестбанка", який належить ВЭБу

Про це повідомляє російське видання "Коммерсантъ".

У листі від 14 вересня російська держкорпорація заявляє, що Україна порушила укладену з Росією угоду від 1998 року про взаємний захист капіталовкладень і пропонує "негайно зв'язатися і вступити в переговори по дружньому врегулюванню спору". На думку російського підприємства, Україна з 2014 року "чинить дії, які носять міжнародно-протиправний характер".

Так, 43 акції проти відділень ПИБу і ще 37 - проти банкоматів у 2017 році ВЭБ вважає організованими Українською державою і стверджує, що вони призвели до "критичного погіршення економічного стану банку": ПИБ відсторонили від ринку цінних паперів, банк не зміг переказувати кошти на користь пов'язаних із ним осіб (наприклад, повертати отримані від ВЭБа міжбанківські кредити). Українським держпідприємствам з березня 2017 року заборонено розміщувати в ПИБ кошти.

Крім того, найбільший боржник банку - ПАТ "Укрзалізниця" - отримало кредити на $153 млн, які, за твердженням російської фінустанови, простроченні понад 3 роки. Оскільки власником "Укрзалізниці" є уряд України, ВЭБ вважає, що держава заохочує неповернення банку кредитів.

Також у листі йдеться про арешт акцій ПИБ за рішенням Київського арбітражного суду. Гаазький арбітраж у травні виніс рішення за позовом 19 компаній проти РФ, які можуть бути пов'язані з колишнім власником Приватбанку Ігорем Коломойським, присудивши позивачам близько $130 млн компенсації за втрату нерухомості в Криму. Апеляційний суд Києва в рамках цього рішення заарештував акції ПИБ, а також українських "дочок" російських "Сбербанка" та ВТБ.

ВЭБ називає це рішення "незаконної експропріацією інвестицій", що знецінила "до нуля" вартість належних ВЭБу акцій ПИБ, які на 1 березня 2014 року коштували $2,27 млрд. Наприкінці листа ВЭБ попереджає про відповідальність за порушення угоди 1998 року у вигляді компенсації витрат і збитків інвесторів, а також сплати відсотків.

Старший віце-президент ВЭБ Ігор Краснов заявив "Коммерсанту", що розмір компенсації визначатимуть під час переговорів з Україною, а якщо вони не дадуть результату, російський банк звертатиметься до Стокгольмського арбітражу

Російські експерти розійшлися у думках щодо доречності цього листа: дехто вважає відсилання до угоди 1998 року логічним, оскільки до цієї угоди апелювала Україна в суперечці в Гаазі, інші стверджують, що цей аргумент не є ґрунтовним.

"Якщо аналізувати всі обставини того, що сталося, то стає зрозуміло, що ніякого порушення не було. Йдеться про застосування санкцій, а заяви про непряму експропріації є притягнутими", - каже повноважний представник інтересів РФ в міжнародній асоціації PraeLegal Алім Бішенов.

При цьому експерти згодні, що міжнародні інстанції навряд чи підтримають ВЭБ.

"Україна провела блокування активів у виконання прийнятого рішення міжнародного суд. З цієї точки зору вона керується міжнародним законодавством", - пояснює партнер FMG Group Микола Коленчук.

Після публікації "Коммерсантом" матеріалу прес-служба ВЭБ надіслала коментар, у якому стверджує що банк не має відповідати за дії, вчинені російською державою.

"Потрібно розуміти, що третейський суд в Гаазі розглядав справу, де відповідачем була РФ, а не фінансові інститути, акції яких заарештовані рішенням арбітражного суду в Києві. ВЭБ як некомерційна організація не має учасника і не є власністю РФ, а також не відповідає фінансово за зобов'язаннями РФ за законом і принципами міжнародного права", - заявив Ігор Краснов.

  • Нагадаємо, в березні 2018 року НБУ на виконання рішення Ради нацбезпеки і оборони України "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" продовжив санкції щодо російських ПАТ "Сбербанк", ПАТ "Проминвестбанк", ПАТ "ВТБ Банк", ПАТ "БМ Банк".

новини партнерів

‡агрузка...

23 квітня, 2019 вівторок

22 квітня, 2019 понеділок

22 квітня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати