live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

НАБУ: Суд у "бурштиновій справі" перевищив повноваження, визнавши незаконними дії детективів


фото: tsn
Національне антикорупційне бюро України заявило, що Окружний адміністративний суд Києва перевищив свої повноваження, коли визнав протиправними оперативно-розшукові заходи НАБУ та ГПУ стосовно народних депутатів у так званій "бурштиновій справі"

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

"Компетенція адміністративних судів - це розгляд справ в сфері адміністративних та публічних відносин, а не оцінка допустимості та законності доказів, зібраних в межах кримінального процесу. Надавши оцінку доказам, які використовувались у так званій «бурштиновій справі» відповідно до положень ст.99 КПК України, суддя ОАСК, на думку НАБУ, діяв всупереч Кодексу адміністративного судочинства та КПК України", - йдеться у повідомленні.

НАБУ планує оскаржити рішення суду після ознайомлення з його повним текстом. Наразі документ до НАБУ ще не надходив.

У Бюро зазначили, що під час розслідування детектив НАБУ під прикриттям проводив санкціоноване візуальне спостереження та інші оперативно-розшукові заходи та негласні слідчі дії щодо учасників злочинної групи, яка отримувала незаконну вигоду в особливо великих розмірах. За даними Бюро, під час проведення цих заходів було зафіксовано вчинення корупційного злочину, в тому числі народними депутатами України.

"При цьому безпосередньо стосовно народних депутатів України оперативно-розшукові заходи та негласні слідчі дії до надання Верховною Радою України згоди на їх притягнення до кримінальної відповідальності детективами НАБУ не здійснювалися, з огляду на депутатську недоторканість. Водночас, згідно з ч. 1 ст. 269 КПК України при документуванні злочинної діяльності проводились такі негласні слідчі (розшукові) дії, як спостереження за річчю або місцем", - наголошують у НАБУ.

У Бюро пояснюють, що таке спостереження може здійснюватися із використанням відеозапису, фотографування тощо, і Конституція, КПК та закон "Про статус народного депутата України" не містять застережень щодо використання як доказів отриманих матеріалів, на яких зафіксовано факти злочинної діяльності народного депутата.

Розслідування у "бурштиновій справі" було завершене в лютому 2018 року. Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури визнали зібрані докази достатніми та доручили детективам НАБУ сповістити про цей факт підозрюваних та відкрити їм матеріали справи для ознайомлення. Цей процес було завершено на початку серпня, після чого детективи НАБУ склали обвинувальний акт, який скерували прокурорам САП 20 серпня для вручення підозрюваним та подальшого скерування до суду.

За даними НАБУ, обвинувальний акт досі не вручено підозрюваним у кримінальному провадженні.

новини партнерів

‡агрузка...

19 жовтня, 2019 субота

19 жовтня, 2019 субота

18 жовтня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати