live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Нацрада покарала телеканал "апостола" Мунтяна, де "зрощують кістки" та "лікують онкологію"


фото: vo.org.ua
20 вересня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оголосила попередження телеканалу "Возрождение" за трансляцію проповідей Володимира Мунтяна та інших діячів духовного центру "Возрождение" із сеансами "цілительства" та масового гіпнозу та за порушення рекламного законодавства

Про це повідомляє Детектор Медіа.

Нацрада отримала кілька скарг громадян, а також всеукраїнської громадської спілки "Всеукраїнські християнські ініціативи" та звернення Служби безпеки України, що цей канал маніпулює свідомістю людей і може нести загрозу фізичному та психічному здоров’ю глядачів. Нацрада провела моніторинг контенту мовника і призначила позапланову перевірку. Регулятор виявив, що канал транслював проповіді із сеансами "цілительства" і масового гіпнозу.

Наприклад, у програмі "Недільне служіння" "єпископ" Людмила Громова "зцілювала" людей: нібито зрощувала кістки, лікувала екзему, анемію, наркозалежність. У програмі "Телекрусейд Молитва за здоров’я" "апостол" Володимир Мунтян нібито знищував "родове прокляття онкології" та зцілював людей. У програмах "Дотик духу" і "Поява духу і сили" теж транслювали проповіді і "зцілення". Разом з процесом "зцілення" канал демонстрував введення людей у масовий гіпноз із втратою свідомості.

Департамент захисту національної державності СБУ надав Нацраді висновок експерта Центру економіко-правових досліджень про те, що такі трансляції можуть розглядатися як маніпулятивний вплив на масову аудиторію з допомогою засобів телебачення.

Нацрада вбачає в цьому контенті порушення ч. 4 ст. 6 закону "Про телебачення і радіомовлення", яка забороняє використання в програмах і передачах прихованих вставок, які впливають на підсвідомість.

Також Нацрада під час перевірки зафіксувала ознаки порушення законодавства про рекламу: канал транслював із порушеннями рекламу послуг цілительства та без належного відокремлення рекламу духовного центру "Возрождение".

Члени Нацради одноголосно вирішили оголосити каналу попередження. Також регулятор планує проводитиме постійний моніториг вмісту програм даного мовника.

новини партнерів

19 вересня, 2020 субота

18 вересня, 2020 п'ятниця

19 вересня, 2020 субота

18 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати