РПЦ має визнати участь у війні – заява представників церковних кіл Росії, України і ЄС

6 жовтня, 2018 субота
10:22

Церковний мир між Україною і Росією можливий, але Російська Православна Церква має визнати участь у війні. Таке переконання висловили учасники другого семінару комісії “Правда, справедливість і примирення”

Зміст

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Ця зустріч представників Росії, України і Євросоюзу відбулася в Києві 2-3 жовтня 2018 року на тлі, з одного боку, війни, яка не припиняється вже понад чотири з половиною роки, а з другого – напередодні очікуваного отримання Томосу від Константинопольського Патріархату, що вперше дасть можливість Україні створити свою помісну православну церкву. Тож на думку учасників зустрічі, це – особливий час для того, щоб почати діалог про гострі питання історії, щоб прокласти шлях до миру.

“Дотримуючись євангельських заповідей, церкви покликані бути миротворцями між ворогуючими сторонами і державами. Виконання цього завдання неможливе без прагнення говорити нелицемірну правду в дусі євангельської любові мовою, зрозумілою суспільству по обидві сторони конфлікту”, – мовиться у спільній заяві, яку підписали зокрема єпископи різних українських церков Євстратій Зоря, Олександр Драбинко, Борис Ґудзяк, відомий публіцист і правозахисник Мирослав Маринович, філософ Костянтин Сігов із України, а з Росії історик Микита Петров із товариства “Меморіал”, колишній редактор “Журналу Московської патріархії” Сергій Чапнін, журналіст телеканалу “Дождь” Костянтин фон Еґґерт, російський журналіст, що спеціалізується на церковних питаннях Олександр Солдатов.

Прагнення говорити правду вимагало від учасників зустрічі констатувати той факт, що велику негативну роль у війні зіграла Російська Православна Церква, чию ідеологію “русского мира” Кремль використав як привід для окупації Криму та розв’язання кривавої агресії на Донбасі.

“Ми з жалем вимушені констатувати, що Російська Православна Церква в повній мірі розділяє відповідальність за формування ідеології конфронтації та небажання прийняти суверенну українську державність і українську націю”, – мовиться у заключній заяві. Та все ж учасники зустрічі вважають, що діалог є потрібний і можливий. Вони говорять, що так, керівництво РПЦ налаштоване зараз лише на конфронтацію з Україною, ще і через очікувану втрату свого контролю над значною частиною українських православних, але керівництво РПЦ – це ще не вся церква.

“В ситуації, коли офіційні представники РПЦ, як в Росії, так і в Україні, не бажають вести рівноправний діалог з українською стороною, цю відповідальність беруть на себе православні християни, як вірні Церкви і представники громадянського суспільства”, – мовиться у спільній заяві.

 

Теги:
Читайте також:
Київ
-4.3°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.43
    Купівля 41.43
    Продаж 41.92
  • EUR
    Купівля 43.29
    Продаж 43.92
  • Актуальне
  • Важливе
2025, четвер
20 лютого
00:36
Піт Геґсет
У Трампа наказали готувати скорочення бюджету Пентагону, - WP
00:11
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Росія запустила БПЛА та бомби по території України: в Одесі постраждав чоловік, у Херсоні - діти
00:02
Оновлено
Джуд Беллінгем та Ерлінг Холанд (праворуч), "Манчестер Сіті" - "Реал"
"Реал" пройшов "Ман Сіті", а ПСЖ розгромив "Брест": результати 1/16 фіналу Ліги чемпіонів
2025, середа
19 лютого
23:36
Володимир Зеленський
Зеленський провів нові перемовини з очільниками Франції та Великої Британії про безпеку Європи
23:20
Ексклюзив
Валерій Чалий
"Виборів, скоріше всього, вже точно не буде в цьому році": дипломат Чалий
22:50
Оновлено
ЗСУ
З початку доби на фронті відбулося 106 боєзіткнень: на Покровському напрямку ворог 26 разів атакував українських захисників
22:37
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Українські КАБи, та як наші дрони забезпечують нафтове ембарго російським НПЗ. Колонка Сергія Згурця
22:32
Майк Волц
"Дивний спротив": радник Волц пов'язав риторику Зеленського з угодою про копалини
22:19
Емманюель Макрон
"Ми будемо виконувати всі наші обов'язки": Макрон за підсумками другої зустрічі щодо України та безпеки ЄС
21:53
Ексклюзив
ЗСУ
"Лінію фронту вирівняють по населеним пунктам Багатир і Костянтинопіль": військовий експерт Селезньов про Курахівський напрямок
21:51
Володимир Зеленський
Важливо, щоб робота з Америкою була конструктивною, - Зеленський
21:19
Оновлено
Дональд Трамп
У Європі реагують на заяву Трампа про "диктатора" Зеленського
21:17
Ексклюзив
Зеленський Трамп
Катастрофічна ситуація: дипломат Омелян про напруження між Трампом і Зеленським
20:39
Володимир Зеленський
"Не можна дати Путіну знову всіх обдурити": Зеленський і Рютте провели телефонну розмову
20:02
віце-президент США Джей Ді Венс
Віцепрезидент США Венс розкритикував Зеленського за риторику щодо Трампа
20:01
OPINION
Рішуча відповідь Зеленського на заяви Трампа
20:01
Оновлено
Росіяни вдарили КАБами по Куп’янську: є загиблий, пошкоджено щонайменше 10 приватних будинків
19:47
Гітанас Науседа
"Час діяти": президент Литви Науседа оприлюднив пропозиції підтримки України
19:45
Радослав Сікорський
Якщо проводити вибори в Україні, потрібно також і в Росії, – очільник МЗС Польщі Сікорський
19:31
Німеччина Україна
У Німеччині заявили про прогрес в інтеграції українців на ринку праці
19:31
iPhone 16e
Apple презентувала iPhone 16e, який працює на чипі А18
19:21
Ексклюзив
Карта бойових дій за 12-19 лютого
Відновивши деякі позиції, ми рухаємося вперед, відтискаючи противника назад: "Шершні Довбуша" про Покровський напрямок
19:21
Катаріна Матернова
Вибори в Україні можна провести, коли більше не буде підстав для продовження воєнного стану, – посол ЄС Матернова
19:15
Ексклюзив
Кримські татари
Для Росії дуже важливо, щоб усі кримські татари покинули Крим, - Чубаров
19:08
Ексклюзив
Володимир Зеленський
"Вигадані цифри": політолог Гарань заявив, що Трамп не знає реальних рейтингів Зеленського
19:05
Ольга Стефанішина
"Зарано говорити стосовно конкретних посад": Стефанішина щодо висування представника від Європи для мирних переговорів з США і РФ
19:04
Андріївка, Донецька область
Війська РФ мають суттєві просування у районі Андріївки на Донеччині, - DeepState
18:46
РФ атакувала два райони Дніпропетровщини: постраждала 20-річна дівчина
18:39
Андрій Сибіга
"Ніхто не може змусити Україну здатися", – Сибіга
18:23
Ексклюзив
Газмережі
Директор енергетичних програм Центру Разумкова пояснив, чи вистачить українцям газу до кінця опалювального сезону
18:20
Дональд Трамп
Трамп назвав Зеленського "скромно успішним коміком" і "диктатором без виборів"
18:03
OPINION
Чи образив Трамп Зеленського
17:55
Bring Kids Back UA
Україна повернула 15 дітей: серед них троє підлітків, які отримали повістки в російську армію
17:45
Рубіо, Лавров
"Засуджуємо переговори без України": громадські організації оприлюднили заяву щодо перемовин РФ і США
17:31
світло
Енергетики 20 лютого застосовуватимуть обмеження для промисловості та бізнесу
17:20
Ексклюзив
"Кривавий лютий": спогади майданівця Миколи Кузнєцова, якого побив "Беркут"
17:18
Ексклюзив
ЗРК Patriot
Через позицію Трампа виникає питання, де брати ракети до систем ППО, - Defence Express
17:11
Оновлено
Кіт Келлог і Андрій Єрмак
Спецпредставник президента США Келлог прибув до Києва та зустрівся з Єрмаком
16:57
путін
Росія "ніколи не відмовлялася" від переговорного процесу з Україною і Європою, – Путін
16:57
Курська область
Заява Путіна, що росармія перетнула кордон з Україною у Курській області - брехня, - ЦПД
Більше новин