//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Генсек Ради Європи пояснив, чому шкода виключати Росію з організації

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд вважає, що в період членства Росії в РЄ вдалося покращити стан російських тюрем, і це є "серйозним здобутком"

Про це він заявив під час дискусії з парламентарями у Страсбурзі, повідомляє "Європейська правда".

Генсек вкотре нагадав, що події цього тижня у ПАРЄ напевне матимуть наслідком припинення участі Росії в організації.

"Я вже пояснив, що буде результатом подій, які тут відбулися. Мені дуже шкода, що це відбувається. Якщо Росія вийде (з Ради Європи), то громадяни Росії не зможуть звертатися до Європейського суду з прав людини. Ми не зможемо застосовувати інші механізми – як, припустимо, механізм спостереження за умовами у російських в’язницях, який був настільки важливий", - зауважив він.

Наведені Ягландом аргументи щодо впливу Ради Європи на Росію базувалися саме на питанні ставлення до ув’язнених у РФ, який, на його думку, вдалося покращити.

"Коли Росія вступила до Ради Європи, там був мільйон ув’язнених, у жахливих умовах. І після того як багато ув’язнених позивалися до ЄСПЛ, після того, як були винесені рішення, які Росія, до речі, виконала – кількість ув’язнених там зменшилася, а умови утримання покращилися", - пояснив він.

На додаток Ягланд навів також геополітичний аргумент проти виключення Росії.

"Мені буде дуже шкода, якщо ми сповземо до ситуації, коли в Європі утвориться величезна розділова лінія", - зауважив генсек.

  • Нагадаємо, 9 жовтня у ПАРЄ планували розглянути питання про зняття санкційного тиску з РФ. Москва вже понад рік не платить гроші до бюджету РЄ та шантажує Страсбург припиненням своєї роботи в організації. Депутатам пропонували стати на шлях "прощення" – закрити очі на порушення Росії та забути про санкції щодо російських депутатів.
  • Проте на засіданні асамблея не знайшла голосів для зміни санкційних правил заради РФ і відклала вирішення цього питання на наступний рік.
  • Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, якщо Росія не відновить платежі у бюджет Ради Європи у 2019 році, її участь в статутних органах буде припинена.

новини партнерів

‡агрузка...

19 квітня, 2019 п'ятниця

19 квітня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати