live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Правозахисники готують списки росіян, причетних до тортур українців

Українські правозахисники працюють над укладанням переліку росіян, причетних до катувань та інших порушень прав людини, які мали би стати об'єктами санкцій на зразок Акту Магнітського

Про це йшлося під час на обговоренні у британському парламенті за участі українських активістів і родичі утримуваних у Росії українських політичних в’язнів, передає "Голос Америки".

"Активісти неурядових організацій отримують дані від юристів та інших осіб, які мають доступ до документів слідств і судових справ щодо українців у Росії, а також від осіб, які були звільнені з російського ув’язнення і повернулися в Україну", - повідомила представниця Медійної ініціативи за права людини  Марія Томак.

За її словами, зараз із великої кількості підозрюваних визначено близько 13 осіб, зокрема російських слідчих та інших працівників, які безпосередньо причетні до тортур та інших порушень прав людини.

Також Марія Томак сказала, що ті попередні переліки за сприяння посольства України вже передають британському Міністерству закордонних справ, переліки також опрацьовуються для передачі відповідним органам у Сполучених Штатах.

Голова Асоціації родичів політичних в’язнів Кремля Ігор Котелянець висловив сподівання, що особи у тих переліках зрештою опиняться під санкціями згідно з американським Актом Магнітського та подібними законами у Великій Британії і в інших країнах.

Батько утримуваного в Росії Павла Гриба, якого російські спецслужби викрали у серпні 2017 року з території Білорусі та інкримінували йому причетність до тероризму, сказав, що підтримує будь-які способи, які змусять Росію звільнити українських в’язнів.

Закони, названі на честь російського правника Сергія Магнітського, загиблого у в’язниці в Росії, передбачають санкції щодо порушників прав людини у будь-якій країні світу.

новини партнерів

4 серпня, 2020 вівторок

4 серпня, 2020 вівторок

3 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати