live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У 80-их рр. Медведчук за завданням від КДБ міг "працювати" з діаспорою, - ЗМІ

У 1980-их рр. тодішній молодий співробітник Київської колегії адвокатів, а нині кум Путіна й де-факто його повановажний представник в Україні Віктор Медведчук, можливо, співробітничав не лише з 5-им (ідеологічним) управлінням КДБ, котре протидіяло інакодумству, але й з 2-м, тобто із контррозвідкою

Про це йдеться у розслідуванні української служби Радіо Свобода, присвяченому архівним документам батька й синів Медведчуків.

Зокрема, справу Віктора Медведчука - старшого сина Володимира Несторовича Медведчука, 1918 року народження - "вивчали представники 5-го Управління Комітету держбезпеки, яке, зокрема, займалось дисидентами, і пізніше Віктор Медведчук вже сам брав участь у політичних процесах над інакодумцями як державний захисник".

За 4 роки, у 1981-му, документи щодо Володимира Медведчука, який на той час помер, знову витягли із шухляди.

"Цього разу ними зацікавилось 2-ге управління Комітету держбезпеки (фактично контррозвідка). Через усне прохання запросив їх на ознайомлення майор Юрій Климук", - зазначається у матеріалі.

Що це могло означати, журналістам на умовах анонімності пояснив колишній контррозвідник СБУ: 

"Чому 1981 рік і 2 управління засвітилося? Віктор Медведчук міг бути задіяний в активних заходах щодо контактів з діаспорою, яка у той час якраз намагалася вийти на допомогу радянським дисидентам. І не виключено, що якраз адвокат (Віктор Медведчук був, зокрема, адвокатом Василя Стуса, Юрія Литвина, Миколи Кунцевича та інших - ред.) використовувався в якості того контактера, який офіційно нібито міг передавати якісь дані за кордон, але насправді займався перехопленням інформації від діаспори, яку вона намагалася донести до засуджених у СРСР".

null

новини партнерів

‡агрузка...

22 жовтня, 2019 вівторок

22 жовтня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати