МОЗ вводить обов'язкове кодування медпрепаратів
Система 2D-кодування повинна боротися з фальсифікованими ліками та гарантувати громадянам належну якість препаратів
Міністерство охорони здоров'я готується до впровадження обов'язкового 2D-кодування (нанесення спеціального QR-коду на упаковки) лікарських засобів для боротьби з фальсифікатом.
Про це в ході круглого столу повідомив заступник міністра охорони здоров'я Роман Ілик, повідомляє прес-служба МОЗ.
Система 2D-кодування дозволить не тільки звільнити ринок лікарських засобів від фальсифікату і контрафакту, але також гарантує кожному громадянину України лікування препаратами належної якості.
"Впровадження 2D-кодування - це дуже потужний інструмент, впровадження якого цілком може змінити наше розуміння і реальність існуючого ринку лікарських засобів в Україні. Адже він не тільки гарантує, що препарат не є фальсифікованим, простроченим або завезеним в країну з порушенням норм, а й захистить відповідальний фармацевтичний бізнес ", - зазначив заступник міністра.
Обов'язкове кодування буде впроваджуватися паралельно з автоматизованою системою відстеження обігу лікарських засобів.
"Інформаційною базою даних, де буде міститися вся інформація про кожній упаковці препарату - від фактичного виробництва до конкретного пацієнта, який його придбав", - пояснив Ілик.
Він також розповів, що політика 2D-кодування вже успішно реалізується в багатьох країнах світу, а з лютого-2019 стане обов'язковою нормою для країн Євросоюзу.
У МОЗ повідомляють, що обов'язкове кодування буде вводитися поступово протягом 3-х років:
- в перший рік - для ліків, які беруть участь в програмі "Доступні ліки";
- у другий рік - для препаратів, які лікують пріоритетні захворювання, і передбачені в держпрограмах;
- в третій рік - для всіх лікарських засобів без винятку, що реалізуються в Україні.
За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я, сьогодні кожна 10-я упаковка препарату в країнах з низьким і середнім доходом - фальсифікована. Аналогічна статистика стосується і контрафактних препаратів, які потрапляють на український ринок незаконно або без належної перевірки.
"Бути якісними можуть в кращому випадку лише 8-9 з 10 препаратів. Безконтрольний оборот рецептурних препаратів в Україні спонукає до збільшення самолікування. Це одна з головних причин ускладнень і передчасної смертності в Україні", - зазначив Роман Ілик.
За його словами сьогодні в Україні самолікуванням займається близько 69% населення.
- Нагадаємо, у вересні Співробітники Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ заблокували контрабандне постачання незареєстрованих лікарських засобів на 1,5 мільйона гривень.
- У середині жовтня Уряд ухвалив постанову Міністерства охорони здоров'я України (№298), якою буде запроваджено 3 зміни, що збільшить доступ українців до ліків.
- Міністерство охорони здоров’я зареєструвало держпідприємство “Медичні закупівлі України”, яке серед іншого запровадить електронний каталог ліків в онлайн-магазині у системі ProZorro
- З 1 квітня 2019 року зміниться принцип фінансування урядової програми "Доступні ліки"
- Актуальне
- Важливе