live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Міжнародне право дозволяє кораблям НАТО зайти до Азовського моря, якщо їх туди запросить Україна, - Марк Войджер

Українська влада має звернутися до Північноатлантичного альянсу з проханням про військово-морську місію НАТО в Азовському морі. Чинні норми міжнародного права дозволяють вдатися до такого кроку

Про це розповів старший викладач Коледжу оборони Балтики, колишній спецрадник командувача армії США у Європі Марк Войджер в ефірі щотижневої програми "Студія Захід з Антоном Борковським" на каналі Еспресо.TV.

"Ця ситуація в майбутньому загрожує ескалацією і на мою думку, НАТО має повне право, якщо ваше керівництво запросить, відправити кораблі, аби показати, що Азовське море вже міжнародне, а не внутрішньо російське, не тільки Росії і України. Адже теперішня ситуація є загрозою регіональному і міжнародному миру", - наголосив американський аналітик. 

Водночас він зазначив, що це навряд би спричинило до серйозної військової агресії з боку Кремля.

"У конвенції міжнародного права є поняття мирного проходу, навіть військові кораблі однієї країни можуть пройти через територіальні води іншої. Існує Конвенція Монтре 1936 року і є Конвенція морського права 1982 року - все це регулює ситуацію в Чорному морі. Україні слід залучити якомога більше міжнародних інститутів, НАТО, ООН і не дозволити Росії взяти ініціативу правовими методами", - додав Войджер.

  • Нагадаємо, у цій же програмі Марк Войджер виступив із твердженням про те, що оскільки Росія де-факто денонсувала угоду про Азовське море, його слід оголосити міжнародними водами.

новини партнерів

‡агрузка...

15 жовтня, 2019 вівторок

14 жовтня, 2019 понеділок

15 жовтня, 2019 вівторок

14 жовтня, 2019 понеділок

13 жовтня, 2019 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати