live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Міжнародне право дозволяє кораблям НАТО зайти до Азовського моря, якщо їх туди запросить Україна, - Марк Войджер

Українська влада має звернутися до Північноатлантичного альянсу з проханням про військово-морську місію НАТО в Азовському морі. Чинні норми міжнародного права дозволяють вдатися до такого кроку

Про це розповів старший викладач Коледжу оборони Балтики, колишній спецрадник командувача армії США у Європі Марк Войджер в ефірі щотижневої програми "Студія Захід з Антоном Борковським" на каналі Еспресо.TV.

"Ця ситуація в майбутньому загрожує ескалацією і на мою думку, НАТО має повне право, якщо ваше керівництво запросить, відправити кораблі, аби показати, що Азовське море вже міжнародне, а не внутрішньо російське, не тільки Росії і України. Адже теперішня ситуація є загрозою регіональному і міжнародному миру", - наголосив американський аналітик. 

Водночас він зазначив, що це навряд би спричинило до серйозної військової агресії з боку Кремля.

"У конвенції міжнародного права є поняття мирного проходу, навіть військові кораблі однієї країни можуть пройти через територіальні води іншої. Існує Конвенція Монтре 1936 року і є Конвенція морського права 1982 року - все це регулює ситуацію в Чорному морі. Україні слід залучити якомога більше міжнародних інститутів, НАТО, ООН і не дозволити Росії взяти ініціативу правовими методами", - додав Войджер.

  • Нагадаємо, у цій же програмі Марк Войджер виступив із твердженням про те, що оскільки Росія де-факто денонсувала угоду про Азовське море, його слід оголосити міжнародними водами.

новини партнерів

6 серпня, 2020 четвер

5 серпня, 2020 середа

5 серпня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати