live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Закон дозволяє розшук, затримання і доставку призовників до військкоматів, - у ЗСУ відповіли на фейки у зв'язку з продовженим на місяць осіннім призовом

Згідно з указом президента України, у жовтні - грудні 2018 року проводиться призов громадян України на строкову військову службу, який цього року продовжено на один місяць у зв’язку зі збільшенням кількості призовників для комплектування Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України та для якісного відбору майбутних захисників Батьківщини

Про це зазначається у роз'ясненні від Сухопутних військ ЗС України, оприлюдненому на Facebook.

"Хоча призов на строкову вже майже завершено, все одно в деяких ЗМІ та на форумах в соціальних мережах розповсюджується фейкова інформація з посиланням на так званих “військових експертів” і неіснуючих представників Генерального штабу Збройних Сил України, яка зовсім не відповідає дійсності або є результатом бурхливої та нездорової фантазії", - наголошують військові.

При цьому часто-густо в соціальних мережах та на сторінках інтернет видань висвітлюють фото військових у громадських місцях та підписують, що нібито військові комісаріати проводять облави і "крадуть" людей прямо на вулицях.

На рахунок повістки та облав – згідно частини восьмої ст. 15 закону України "Про військовий обов’язок та військову службу" (закон) після набрання чинності указом президента України щодо проведення чергового призову у разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов'язані з'явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову.

А відповідно до ч. 10 цієї ж статті Закону у разі неявки призовника без поважних причин за викликом районного (міського) військового комісаріату на призовну комісію він несе відповідальність, установлену законом.

Також у частині третій статті 38 Закону чітко написано, що органи Національної поліції за поданням військових комісаріатів та органів місцевого самоврядування проводять розшук, затримання і доставку до військових комісаріатів громадян, які ухиляються від виконання військового обов’язку. А також повинні виявляти громадян, які не перебувають, проте повинні перебувати на військовому обліку.

"Тож вищезазначені фейкові повідомлення у ЗМІ та соцмережах робляться або на замовлення противників відбудови Збройних Сил України, або для саморекламування, та ніяк не для підвищення іміджу військовослужбовця як захисника своєї держави", - наголошується у заяві.

Довідка

Вояки строкової служби на передовій у зоні ООС не служать.

новини партнерів

12 грудня, 2019 четвер

12 грудня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати