Китай та РФ виступили зі спільною заявою щодо України після зустрічі Сі Цзіньпіна та Путіна
Ввечері середи, 15 травня, російський диктатор Володимир Путін прибув до Китаю. Там він провів зустріч із головою КНР Сі Цзіньпіном. Згодом вони випустили спільну заяву щодо України
Російське видання Meduza повідомило, що Пекін та Москва виступили зі спільною заявою щодо України.
У заяві вказано, що країни виступають проти "затягування" війни в Україні та вважають, що вона не повинна перейти в "неконтрольовану фазу".
"Сторони наголошують на необхідності припинення будь-яких кроків, що сприяють затягуванню бойових дій і подальшій ескалації конфлікту, закликають запобігти його переходу в неконтрольовану фазу, підкреслюють важливість діалогу як оптимальної форми розв'язання української кризи", - йдеться в заяві.
Водночас РФ позитивно оцінює "неупереджену позицію" Китаю щодо того, що конфлікти "мають вирішуватися на основі Статуту ООН". У заяві наголошено, що для врегулювання ситуації необхідно усунути її "першопричини", втім, не вказано, про що саме йдеться.
Раніше на пресконференції з Путіним Сі заявив, що Китай та РФ вважають правильним лише політичне врегулювання війни в Україні, яку Пекін називає "українською кризою", передає Укрінформ.
"Позиція Китаю стосовно цього завжди була чіткою і послідовною. (...) Китайська сторона сподівається на якнайшвидше відновлення миру і стабільності на Європейському континенті та готова продовжувати відігравати свою конструктивну роль для цього", - заявив він.
Очільник Китаю додав, що під час врегулювання потрібно дотримуватись цілей та принципів Статуту ООН, поважати суверенітет і територіальну цілісність усіх країн. Крім того, необхідно враховувати обґрунтовані занепокоєння всіх сторін безпековими питаннями, а також вибудовувати збалансовану, ефективну та стійку архітектуру безпеки.
Раніше "Радіо Свобода" повідомляло, що за підсумками переговорив Путін та Сі підписали заяву про поглиблення відносин всеосяжного партнерства та стратегічної взаємодії.
"Про війну в Україні вони не згадували, не звучало й прямої критики на адресу Заходу", - йдеться у повідомленні.
Натомість російський лідер заявив, що відносини Москви та Пекіна не спрямовані проти будь-кого. Також Путін назвав Китай головним економічним партнером Росії.
Переговори відбулися "у вузькому складі" - серед російських учасників були голова Ради безпеки Сергій Шойгу та новий голова військового відомства Андрій Білоусов. Вони неодноразово виступали з високою оцінкою китайських мирних ініціатив.
Російське пропагандистське видання ТАСС повідомило, що під час зустрічі Путін оцінив відносини з КНР, як "росіянин з китайцем - брати навіки".
"Впевнений, що саме в такому братерському дусі ми продовжимо зміцнювати гармонійне російсько-китайське партнерство", - заявив очільник Кремля.
Ввечері середи, 15 травня, російський диктатор Володимир Путін прибув до Китаю. Там він провів зустріч із головою КНР Сі Цзіньпіном
Про візит Путіна повідомляло російське видання Meduza.
Заплановано, що 16-17 травня лідер російських терористів Володимир Путін відвідає Пекін і Харбін. У столиці Китаю диктатор зустрінеться з головою КНР Сі Цзіньпіном. Заплановані особисті перемовини, а також зустріч у широкому складі.
"Найважливіше за все в Китаї попити чай віч-на-віч особливо", - заявив помічник Путіна Юрій Ішаков.
Разом з Путіним до Китаю поїхали представники оновленого "уряду" РФ і "бізнесмени". Це перша міжнародна поїздка російського диктатора після так званої інавгурації.
- 15 травня лідер Кремля Володимир Путін заявив, що Росія "відкрита до діалогу щодо України", проте повинні враховуватися інтереси обох сторін. Натомість Україна вважає це "торгами".
- Актуальне
- Важливе