Посол США закликав Німеччину відмовитися від "Північного потоку-2"
Посол США у Німеччині Річард Гренелл закликав німецький уряд припинити підтримку будівництва російського газогону "Північний потік-2"
Про це повідомляє Deutsche Welle.
В авторській колонці для газети Rheinische Post Гренелл назвав проект газогону "безцеремонною спробою російського уряду посилити придушення європейських союзників і партнерів у плані енергопостачання". Посол США наголосив, що водночас Росія "продовжує свою кампанію з підриву суверенітету і територіальної цілісності України".
Читайте також: Холодний Північний потік-2: ризики для України та Європи
- Нагадаємо, Німеччина дозволила будувати 55 км російського "Північного потоку-2" у своїх територіальних водах. Канцлер Ангела Меркель вважає, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" з Росії до Німеччини не загрожує енергетичній безпеці Європи.
- В ЄС схвалили зміни в законодавстві, які дозволять контролювати газопровід в обхід України. Данія ухвалила закон, який може завадити будівництву "Північного потоку-2". Польща планує побудувати власний газопровід до Данії по дну Балтійського моря. Комітет Європарламенту з енергетики підтримав "газові" зміни, що завадять будівництву "Північного потоку-2". В Єврокомісії заявили, що не підтримають "Північний потік-2".
- США виступають проти "Північного потоку-2" і припускають запровадження санкцій, а також пропонують Європі газ замість російського.
- Німеччина дозволила будівництво 30 км російського газогону "Північний потік-2" у своїй виключній економічній зоні. Фінляндія дозволила Росії будувати "Північний потік-2". Австрійський канцлер підтримав будівництво "Північного потоку -2".
- Ангела Меркель наголосила на необхідності збереження ролі України як транзитера російського газу до Європи.
- Польща заявила, що не припинить блокувати будівництво "Північного потоку-2". США попередили про "багато засобів" зупинити "Північний потік-2".
- Міністр економіки Німеччини заявив, що ФРН не відмовиться від Північного потоку-2 навіть попри агресію РФ на морі.
- Актуальне
- Важливе